Ми, громадяни України, які представляють фермерські господарства, професійні спілки та громадські організації, розуміючи всю цінність української землі перед сьогоденням та вшановуючи звитяги наших предків у минулому й відповідальність перед майбутніми поколіннями, глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме українського народу! Земля - не об’єкт наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, зокрема росіян та кремлівських прислужників, представники яких вже давно запаслися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США!
Основною причиною, що перешкоджає успішному запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні, є корумпованість влади, її нездатність захистити інтереси малого і середнього аграрія та забезпечити виконання закону. Це веде до рейдерства, хаосу в земельних відносинах, порушень в Реєстрі майнових прав, нечесної конкуренції з боку тіньових виробників.
Враховуючи негативний досвід Прибалтики та Болгарії, які відкрили ринок землі та за три роки 90 % землі сільськогосподарського призначення були придбані іноземцями. Земля цих країн по суті вже втрачена для своїх громадян. Тому вбачаємо в цьому і загрозу для Української держави, громадяни якої перебувають в основному у збіднілому становищі і можуть втратити землю, за яку сьогодні проливають свою кров її найкращі сини та дочки – стримуючи військову агресію зі сторони Російської Федерації.
Для запровадження цивілізованого обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні потрібно негайно здійснити наступні заходи:
1. Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до закінчення війни на сході України.
2. Внести зміни до Конституції України, визначивши сімейне фермерське господарство – як основу сільського господарства України.
3. Провести повну інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення.
4. Навести лад в кадастрі щодо розміщення всіх земельних ділянок.
5. Створити Державний земельний банк.
6. Невідкладно ухвалити проект ЗУ «Про землі постійного користування №8236».
7. Здійснити розмежування земель державної та комунальної власності, а також передати ці землі місцевим громадам.
8. Винести на всенародне обговорення проект Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», у якому визначити обмежуючі фактори для захисту українського селянина.
Тому ми звертаємося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з наступною пропозицією:
- Продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до закінчення війни, яка триває в Україні з 2014 року.