№22/075044-еп

Внесення змін в "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" №2178 від 25.09.2019

Автор (ініціатор): Руденко Ігор Іванович
Дата оприлюднення: 02 жовтня 2019
Закон про обіг землі є важливим інструментом для наведення ладу щодо питання продажу земель сільськогосподарського призначення, а також для залучення іноземних інвестицій в Україну.

На даний час є два основні питання, по яким не можуть дійти консенсусу в суспільстві та політикумі:

1 - максимальний обсяг, який може придбати фізична/юридична особа

2 - надання можливості придбання земельних ділянок іноземцям через створення юридичних осіб в Україні.

Щодо першого питання. З ціллю підтримки маленьких та середніх фермерських господарств пропоную зменшити в 10 разів максимальний обсяг сукупної площі земельних ділянок с/г призначення у власності. Це дасть заробляти більшій кількості громадян та господарств, а також підвищить конкуренцію на ринку оренди земельних ділянок, що призведе до отримання більших доходів власникам та відповідно більших доходів бюджету районів та в цілому країни. При цьому зменшить ризик монополізацій.

Щодо другого питання. Повністю відмовлятись від іноземного капіталу в даній галузі немає сенсу, адже країні вкрай необхідні інвестиції. Але, у суспільства є заклик до збереження землі та території під контролем українців. Тому, вважаю доцільним дозволити іноземцям через створення нових або інвестування в наявні юридичні особи покупку земель, але з обмеженням максимальної частки в таких юридичних особах у розмірі 49%. Таким чином країна отримає нові інвестиції, а діючі господарства стануть цінні як об'єкти інвестування, та через таке обмеження землю будуть контролювати громадяни України.

Тому пропоную внести зміни в пункт "б" статті 1, та статтю 2 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", та викласти їх в такому вигляді:

1. Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:
б) юридичні особи, утворені за законодавством України громадянинами України або іноземцями, з часткою володіння в яких громадянинам України в сукупності належить не менше 51%;

2. Сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина, юридичної особи, утвореної за законодавством України, з урахуванням пов’язаних осіб або юридичних осіб, утворених за законодавством України, що мають спільного кінцевого бенефіціарного власника (контролера):
в межах однієї області або Автономної Республіки Крим не повинна перевищувати 1,5 відсотків земель сільськогосподарського призначення такої області або Автономної Республіки Крим;
не повинна перевищувати 0,05 відсотка земель сільськогосподарського призначення України.
...
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Бабаев Игорь Петрович
19 листопада 2019
2.
Самсоненко Юрий Михайлович
14 листопада 2019
3.
Глуховеря Віталій Михайлович
11 листопада 2019
4.
Кочерга Віктория Олександрівна
21 жовтня 2019
5.
Курбанова Тетяна Григорівна
15 жовтня 2019
6.
Гробовенко Юлія Миколаївна
07 жовтня 2019
7.
Бойко Наталія Миколаївна
04 жовтня 2019
8.
Сосицкая Владислава Николаевна
03 жовтня 2019
9.
Олєнік Артем Анатолійович
03 жовтня 2019
10.
Руденко Ігор Іванович
30 вересня 2019
10
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено