№22/075330-еп

Про звільнення голови Запорізької обласної державної адміністрації Туринка Віталія Вікторовича

Автор (ініціатор): Гордієнко Віталій Валерійович
Дата оприлюднення: 04 жовтня 2019
В період з 27 по 29 вересня 2019 року в мережі з’явились ґрунтовні відомості про загрозу виникнення (екологічної катастрофи) надзвичайної екологічної ситуації пов’язаної з можливістю масової загибелі живих водних ресурсів пеленгаса та журавки на території Утлюкського лиману Азовського моря, що розташований на території Якимівського району Запорізької області.

Вважаю така ситуація виникла виключно з вини голови Запорізької обласної державної адміністрації Туринка Віталія Вікторовича, внаслідок надання незаконних переваг суб’єкту господарської діяльності та має ознаки загрози Національної безпеки із таких причин.
6 вересня 2019 року Туринок Віталій Вікторович був призначений на посаду голови Запорізької обласної державної адміністрації.
Вже 9 вересня 2019 року голові Запорізької обласної державної адміністрації Туринку Віталію Вікторовичу співробітниками Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації на підпис був переданий проект розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації «Про зміну меж (розширення) території Приазовського національного природного парку» із поміткою «Терміново» до якого було додано повний пакет оригіналів документів, якими обґрунтовується доцільність та терміновість підписання розпорядження, в тому числі і аркуш погодження, підписаний уповноваженими службовими особами Запорізької обласної державної адміністрації в тому числі першим заступником губернатора Елою Слепян.
Зазначеним розпорядженням передбачено включення частини Утлюкського лиману Азовського моря площею 4500 га до Приазовського національного природного парку.
Саме про цю територію йдеться в публікаціях ЗМІ щодо загрози виникнення екологічної катастрофи.
Саме цей об’єкт знятий на відео матеріалі, що надане директором Приазовського Національного природного парку Сергієм Воловиком разом з іншими доказами на своїй сторінці Фейсбук
Саме на цю територію ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» здійснює скиди відходів гірничодобувної промисловості – відкачаної шахтної високомінералізованої води.
Мені відомо, що в той же день голова ЗОДА Туринок В.В. провів нараду з цього питання в своєму службовому кабінеті без залучення працівників Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації та ЗМІ.
На зазначеній нараді присутніми йому було повідомлено, що розпорядження підготовлене відповідно до чинного законодавства та про те, що ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» здійснює скиди відходів гірничодобувної промисловості – відкачаної високомінералізованої води на цю територію, не маючи жодного правовстановлюючого документу на земельну ділянку, гідротехнічну споруду та взагалі не сплачує податків у зв’язку з цим.

Таким чином, пан Віталій Туринок достовірно знаючи про існуючі порушення норм діючого законодавства з боку деяких посадових осіб ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат», що спричиняє значну шкоду навколишньому природному середовищу та особливо великі збитки державі внаслідок наведених зловживань, а також про те, що проект розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації «Про зміну меж (розширення) території Приазовського національного природного парку» розроблений із повним дотриманням вимог чинного законодавства та є терміновим для підписання, умисно, зловживаючи службовим становищем, до сьогодні не тільки не вжив взагалі ні яких заходів реагування, але і залишив без підпису зазначений проект розпорядження.
Крім того, з метою припинення процесу розширення меж природно-заповідного фонду регіону, проект розпорядження з оригіналами додатків умисно не повернув до Департаменту екології.
Вважаю такі дії Туринка В.В. результатом кулуарної домовленості із представниками власника ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» в результаті якої губернатор надав їм не законну перевагу у формі невтручання в їх протиправну діяльність.
З метою приховати вказані дії, не маючи взагалі ні яких законних підстав, Туринок В.В. усунув директора Департаменту екології та природних ресурсів Гордієнка Віталія Валерійовича та його заступника від керівництва департаментом та призначив виконувача обов’язки лояльну до себе особу.
До теперішнього часу проект зазначеного розпорядження не підписаний та не повернутий до Департаменту.
Враховуючи викладене, в порядку ст.23-1 Закону України «Про звернення громадян», закликаю усіх небайдужих до питань екології громадян підтримати петицію.
Прошу Президента України Володимира Зеленсько взяти на контроль зазначене питання, в разі підтвердження викладених фактів, звільнити Туринка Віталія Вікторовича з посади голови Запорізької обласної державної адміністрації________ Віталій Гордієнко
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Мартинюк Сергій Володимирович
27 жовтня 2019
2.
Руденко Владислав Володимирович
14 жовтня 2019
3.
Попович Артур Ігнатович
09 жовтня 2019
4.
Станьчик Олексій Анатолійович
09 жовтня 2019
5.
Чечоткіна Інна Деонизівна
08 жовтня 2019
6.
Тімощук Тетяна Миколаївна
07 жовтня 2019
7.
Дячишина Тетяна Віталіївна
06 жовтня 2019
8.
Шиян Лариса Анатоліївна
06 жовтня 2019
9.
Токарєв Юрій Георгійович
05 жовтня 2019
10.
Василенко Наталія Вікторівна
05 жовтня 2019
11.
Тітов Віктор Володимирович
05 жовтня 2019
12.
Лебедь Алiна Григорiвна
04 жовтня 2019
13.
Стойловський Олександр Іванович
04 жовтня 2019
14.
Грінченко Олександр Олександрович
04 жовтня 2019
15.
Падалиця Сергій Миколайович
04 жовтня 2019
16.
Сергієнко Олександр Олексійович
04 жовтня 2019
17.
Сергієнко Ганна Валентинівна
04 жовтня 2019
18.
Гордієнко Віталій Валерійович
03 жовтня 2019
18
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено