№22/075962-еп

Надання можливості поліцейським отримання приватних житлових будинків на умовах пільгового фінансового лізингу

Автор (ініціатор): Кіращук Віталій Юрійович
Дата оприлюднення: 09 жовтня 2019
Доброго дня пане Президенте. Моє звернення стосується Постанови Кабінету Міністрів від 14 листопада 2018 р. № 1201 «Про затвердження Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу».
В підрозділах поліції всім поліцейським роздавали кольорові буклети, в якому було представлено перший мотиваційний пакет для поліцейського, а саме житлове та грошове забезпечення. Було вказано, що керівництво МВС та Національної поліції України турбується про майбутнє кожного поліцейського, про забезпеченість та соціальну захищеність його сім»ї, унікальна можливість забезпечення своєї сім»ї житлом на умовах пільгового фінансового лізингу. Та було обіцяно - зробити все необхідне для забезпечення належного соціального захисту поліцейських та їхніх сімей.
Однак коли створювали даний мотиваційний пакет для поліцейських, а саме для тих, хто хоче скористатись пільговим фінансовим лізингом, то складається враження, що ті люди, які цим займалися, думали про те, щоб як чим побільше поліцейських виїхали жити і працювати в обласні центри. Так як наприклад, навіть в районних центрах Чернівецької області немає ніякого будівництва багатоквартирних будинків, тільки в деяких. Я вже не кажу за села і селища міського типу в яких взагалі немає ніякого будівництва багатоквартирних будинків і не планується будь-яке будівництво, люди по 30 і більше років стоять у квартирній черзі в сільських радах і перспектив ніяких.
Наскільки мені відомо, то політика держави навпаки спрямована на те, щоб залучати молодих спеціалістів до служби і роботи в сільських районах (наприклад візьмемо медицину), так як молодь і так виїхає у великі міста вчитись і працювати, а той взагалі їдуть за кордон у пошуках кращого життя.
Багато хто хоче служити в лавах Національної поліції, однак їх постійно турбує житлове питання, що неабияк відволікає від якісного виконання своїх професійних обов»язків. Поліцейські звертаються у відповідний орган забезпечення житлом ГУНП в області з метою отримати житло (квартиру, житловий будинок) на умовах пільгового фінансового лізингу. Подають необхідний пакет документів для цього. Однак існує проблема: згідно зазначеної постанови КМУ визначення житло - це квартира і тільки, приватні житлові будинки сюди не відносяться, тому в ДІУ (Державна іпотечна установа) відмовляють, і поліцейські не можуть взяти в лізинг приватний житловий будинок. Хоча на будинок є всі необхідні документи. А в переважній більшості районних центрів, в усіх селищах міського типу та селах - існують тільки житлові будинки і ніяких будівництв багатоквартирних будинків, як зазначалось вище, немає і не планується, а квартири якщо і є то терміни їхнього введення в експлуатацію більше 20 років, що вже не підпадає під умови отримання фінансового лізингу визначені даною постановою КМУ. Також відмовляють тому що під будинком є земля ?! Так ніби він повинен бути у повітрі !? Хоча продавець згідний на вчинення будь-яких нотаріальних дій, аби поліцейський мав змогу купити у нього будинок (згідний подарувати цю землю, продати, переоформити право власності, будь-що), однак все рівно відмовляють в оформленні лізингу. А дуже багато поліцейських живуть в скрутних умовах, знімають квартири і орендують приватні житлові будинки, замість того щоб жити у своєму житлі та поступово виплачуватиза нього кошти. Будь-ласка допоможіть всім поліцейським, які хочуть взяти житлові будинки по програмі лізингу. Для цього посприяйте у тому, щоб дане клопотання розглянули на засіданні Кабінету міністрів України та внесли відповідні зміни,
а саме:
1). В постанові потрібно змінити визначення «житло» - це квартира, або приватний житловий будинок, прийняте в установленому порядку в експлуатацію, призначене та придатне для постійного проживання та в якому виконані всі передбачені проектною документацією роботи згідно з будівельними нормами, стандартами і правилами.
2). Визначитись із правовим статусом земельної ділянки на якій знаходиться житловий будинок та умовами, при яких була б можливість придбати його у пільговий фінансовий лізинг.
3). Вказати пункт, що поліцейський не повинен змінювати місце служби з одного району на інший, якщо він хоче придбати житло на умовах пільгового фінансового лізингу в тому самому органі забезпечення житлом ГУНП в області.
4). Вирішити і інші питання, в яких виникне необхідність, щоб поліцейські мали можливість отримати приватний житловий будинок на умовах фінансового лізингу.
Прошу Вас не залишити дане клопотання поза увагою, винести його на засідання Кабінету міністрів України для прийняття відповідних змін до постанови № 1201 від 14 листопада 2018 р.
І тоді це буде дійсно якісний мотиваційний пакет для поліцейського, який в подальшому із ще більшою відданістю буде служити на благо Українського народу.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гейко Іван Анатолійович
16 жовтня 2019
2.
Дутко Михайло Євстахович
15 жовтня 2019
3.
Лівадній Микола Андрійович
14 жовтня 2019
4.
Остапенко Сергій Віталійович
12 жовтня 2019
5.
Онуферко Роман Зіновійович
12 жовтня 2019
6.
Божко Сергій Олегович
12 жовтня 2019
7.
Клепач Володимир Дмитрович
11 жовтня 2019
8.
Дірявка Євгенія Олександрівна
11 жовтня 2019
9.
Олійник Вікторія Ігорівна
10 жовтня 2019
10.
Токарєв Юрій Георгійович
10 жовтня 2019
11.
Бабко Ганна Дмитрівна
10 жовтня 2019
12.
Колесник Василь Валентинович
10 жовтня 2019
13.
Лакида Юлія Миколаївна
10 жовтня 2019
14.
Шевченко Віталій Миколайович
10 жовтня 2019
15.
Чечоткіна Інна Деонизівна
10 жовтня 2019
16.
Падалиця Сергій Миколайович
10 жовтня 2019
17.
Кульбаба Віктор Володимирович
10 жовтня 2019
18.
Бульба Віталій Михайлович
10 жовтня 2019
19.
Верза Богдан Сергійович
10 жовтня 2019
20.
Буняк Вадим Олександрович
09 жовтня 2019
21.
Шарига Руслан Миколайович
09 жовтня 2019
22.
Турич Віктор Юрійович
09 жовтня 2019
23.
Морозов Вадим Михайлович
09 жовтня 2019
24.
Лєпіхов Богдан Станіславович
09 жовтня 2019
25.
Філіп'їчева Катерина Андріївна
09 жовтня 2019
26.
Кіращук Віталій Юрійович
09 жовтня 2019
26
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 86 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.