Відновлення ядерного статусу України
Держава, яка не володіє ядерною зброєю, коли інші володіють цією зброєю,не володіє власною долею.
Шарль де Голль
Зважаючи на приєднання до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та зобов'язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території, 5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великою Британією та Сполученими Штатами Америки було підписано так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску
2 червня 1996 Україна офіційно втратила третій у світі ядерний потенціал.
Однак дії України не наслідували інші держави. Більше того, у світі з'явилися нові ядерні держави.
У лютому-березні 2014 року відбулось насильницьке протиправне тимчасове відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та приєднання їх до РФ на правах так званих суб'єктів федерації, що було проголошено Москвою 18 березня 2014 р.
Зважаючи на те, що Росія є однією з країн-учасниць Будапештського меморандуму, який мав би гарантувати суверенітет та безпеку України, виникли сумніви про реальну дієвість цієї угоди та виконання її умов деякими державами-учасницями.
Постало питання про повернення ядерного потенціалу і статусу ядерної держави, як фактору стримування агресивних дій наших сусідів.
Аналітики зазначають, що Україна має всі необхідні технічні можливості для виготовлення та зберігання ядерної зброї, але для цього потрібна політична воля.
З огляду на вищенаведене та у зв’язку з Анексією Криму Росією, Я, Лагодич Артур Миколайович, звертаюся до Президента України, Прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України з такими вимогами:
Заявити про втрату чинності Будапештського меморандуму 1994, оскільки одна із сторін його порушила.
Заявити про поновлення ядерного статусу України з моменту Анексії Криму Росією.