Наразі комунальні стоматології безкоштовно обслуговують тільки пільгові верстви населення. За тим, що надають здоровим, працюючим людям безкоштовно - НІЧОГІСЕНЬКО.
Кажуть, що люди мають право на безкоштовну невідкладну допомогу. Звісно - ні про що й мови немає, навіть за невідкладну, лікарі вимагають гроші.
Наразі вартість пломбування зуба у комплексі у комунальних закладах міста дорівнює вартості у приватних поліклініках.
Екологія погана - працездатні люди стоять у черзі, запис на 1,5-2 тижні вперед. При цьому під гаслом реформи скоротили кількість поліклінік. І як би ці гроші, які платять пацієнти обліковувалися, то вони йшли б на вдосконалення лікувального закладу, розширення переліку послуг, придбання обладнання, як наслідок - до здешевлення самих послуг. Але гроші у комунальному закладі йдуть чорним налом. Усі про це знають і нічого не роблять.
Ось навожу частину статті з місцевого видання, опубліковану у серпні. Наразі ціни збільшилися по кожному пункту на сотню - дві гривень.
"Наразі за вирваний зуб ви заплатите 150 грн. За пломбу кореня - 200-250 грн, за пломбування зубу по бажанню від 250 до 450 грн, знеболювальне близько 75 грн. Нарощування передніх зубів близько 1000 грн (залежно від матеріалу). Чистка зубів 150-250 грн. Коронка металокерамічна близько 1000 грн, пластикова - близько 300 грн. Ціни залежать від лікаря.
Можна припустити, що у середньому за день один стоматолог має щонайменше - 3000-4000 грн ніким не облікованих і неоподаткованих грошей. Як повідомляють власні джерела, керівництво виставляє їм - "план".
Звісно - ніякого прайсу немає, принаймні по поліклініці його ніде не знайти. Гроші кладуться прямо лікарю в руки, жодних документів. При намаганні отримати чек, або заплатити в касу, наступного разу лікар намагається від такого пацієнта здихатися, або стає непривітним.
Грошові розрахунки у стоматполіклініці пішли ще глибше в тінь. При цьому відповідальність стоматлікарів стає незрозумілою. Адже у разі відвідин стоматолога і нанесенні ним шкоди здоров'ю або життю пацієнта, на руках немає жодних документів, підтверджуючих факт. У касі можна отримати чек, але в ньому не зазначають за що саме взяли гроші. А це зрозуміло, бо тоді у суді можна було б довести, що ціни у лікарні не відповідають ніяким законам, нормам, тощо.
А перевантаження лікарів не може не впливати на якість їх роботи."
У разі виводу цих грошей з тіні, було б можливо і надання працездатному населенню хоча б раз на рік по одному безкоштовному обслуговуванню. Наприклад, затвердити раз на рік право отримати 1 пломбу зубу, 1 пломбу кореню, 1 коронку (або інші варіанти) - належної якості.
І у разі детінізації доходів стоматполіклінік, усе це цілком можливо.
Адже в УКРАЇНІ БАГАТО ЖІНОК ТА ЧОЛОВІКІВ, які вже МАЛИ Б ЗА СТАРИМ ЗАКОНОМ БУТИ НА ПЕНСІЇ, але через нове законодавство змушені триматися на низькооплачуваних роботах. При тому, що вартість одного цілком вилікованого зуба коштує від 600 грн, якщо лікаря вблагати. А при зарплаті менше 4 тисяч гривень, чи може собі людина дозволити лікування? Те саме і для студентів, або молодих мам, просто працюючої людини, яка за свої податки не має права отримати лікування у стоматклініках, які доречі ІСНУЮТЬ НА ГРОШІ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ.
Знаю, що то не до Вас, пане Зеленський, але ж Ви маєте, кому дати доручення, вивчити питання.