Варто лише один раз взяти квитки в цирк на ближній ряд щоб переконатись в тому, що тварини залучені до вистав, як правило, є худими і виснаженими, мають на собі сліди побоїв, шрамів, часто вони виступають напівзв’язаними, мають неприродно вивернуті суглоби на лапах та результати інших каліцтв, які помітні не лише спеціалісту, а й звичайній людині,
– зазначає адвокат з прав тварин Людмила Луцюк.
щоб змусити диких тварин виконувати непритаманні їм рухи та дії дресирувальники відмовляють їм у їжі та б’ють. Наприклад, щоб навчити ведмедів танцювати, люди палицями з цвяхами по черзі лупцюють тварину по стегнах. За схожим методом чотирилапих велетнів навчають ходити по тросу – б'ють металевими прутами доти, поти вони не стають покірними.
Не гуманнішими є і методи дресирування слонів. На початках навчань їх зв’язують шнурками та застосовують щодо них стеки з залізними гаками на кінці. Від гострих гаків дресирувальники не відмовляються і на манежі – просто прикрашають їх квіткою. Помітити такі тортури можна придивившись до вух слонів – у циркових заручників вони часто бувають порваними.
На даний момент цирки-шапіто заборонені у таких містах України як Дніпро, Львів, Луцьк та Миколаїв.
Закликаю жителів нашого та інших міст підписати цю петицію, що допоможе зупинити катування тварин.
Також закликаю не приводити своїх малих дітей на вистави у Цирку з участю тварин. Вистави можуть стати небезпечними як для Вашої дитини , її психіки , так і для життя тварин.