Більшість звалищ в Україні сьогодні переповнені, для відкриття нових потрібні нові площі. Туди вивозять і небезпечні відходи, що містять ртуть та інші токсичні метали. Потім ці небезпечні речовини потрапляють в підземні води. Спалювання сміття - ще небезпечніше. При спалюванні в атмосферу викидаються діоксини - це найнебезпечніші з відомих людині отрут, які впливають на імунну, репродуктивну і ендокринну системи людини, істотно збільшують ризик мертво народження і природженої потворності у немовлят, а також призводять до раку. Дослідження показують, що ризик наражаються люди, що живуть в радіусі 10 км від сміттєспалювального заводу, а в найбільшій небезпеці - ті, хто живе в 1-2 кілометрах від нього.
Але є і вирішення проблеми - роздільний збір відходів. Якщо з'явиться загальноміська система роздільного збору та баки в кожному дворі, то таке сміття знайдеться кому переробляти. З макулатури можна зробити практично будь-яку паперову продукцію: туалетний та офісний папір, зошити і коробки. З пластикових пляшок роблять незліченну кількість нових речей: від тазиків до одягу. Без склобою не справити нового скла, а також скловати, тарілок, душових кабін. А алюмінієва банка може незліченну кількість разів ставати нової банкою, іноді - велосипедом або навіть деталлю літака. Багато речей, якими ви щодня користуєтеся, зроблені з втор сировини, при цьому за своєю якістю вони не поступаються речам із сировини первинного: нафти, деревини і т.д.
для м. Суми не хватає баків для метала і склотари. У сумах вони просто не де не встановлено (метал і скло). У сумах збір проводитися лише: харчові та харчові мішаного типу, пластик і папір - картон. Але цього мало для того щоб процес сортування мусора назвати завершеним.
Я прошу народ і депутатів та президента України підтримати крик про допомогу та створити в сумах та Україні нормальні майданчики з достатньою кількістю баків, а ще з парканом і кришками. Я дуже рідко в сумах бачу баки з кришками. А кришки не позволяли вітру і воронам розтаскувати / мусорити по всій території майданчика для сміттєвих баків.
Я хотів би щоб по адресу України, м. Суми, г. Кондратьєва 132 створили закритого типу майданчик для сортування сміття.
Сміття ми хотім сортирувати за наступними критеріями: харчові без мішаних відходів (це коли люди викинули не сортувавши), пластмаса і бак типу відро, для кришок від пляшок. Картон і папір, бак для скла (якого зараз немає) нам теж треба, бак для метала (якого зараз немає) і алюмінієвих банок (які в сумах ніхто відразу не сортирує, бо нікуди), для дрібного сміття ми самі готові установити бачки - типу відро якщо ви не допоможете.
Бо ще треба сортирувати: банки від корму тварин з метала і туди консерви треба сортувати окремо, також щоб ніхто не поранилися треба розсортировувати окремо лезвія і бритви в окремий бак типу відро з кришкою, також треба розбиті лампочки в одне видро а цілі в інше. Бо лампочки не світлодіодні мають ртутні пари і значить їх не можна викинути просто так.
Ми хочемо щоб все було як у Європи.
І для того щоб вам було зрозуміліше чого ми добиваємось ми дайом сілку на відео
1 з каналу 1 + 1 на тему як сортують сміття в Японії. Назва передачі свит навиворіт
у передачі свит на виворіт показано чого ми хотім получити в масштабах України. І просимо тестовий зразок створити за адресою Україна, м. Суми, г. Кондратьєва 132
опит успішних країн говорить нам про те що благосостояніє всієї нації складається з таких дрібниць як викидання за собою сміття. Достаток країни роджається не тільки в кабінетах влади, він залежить від кожного з нас з вами. І давайте подивимося правді в очі: а не президент мочиться в під'їзд і не він там розмальовує стіни, ето не прем'єр - міністр викидає там недопалки. Потому нам треба починати з себе і брати прем’єр з таких країн як Японія