Відповідно до Статті 5 Конституції України, В Україні єдиним джерелом влади є народ, виключно якому належить право визначати і змінювати конституційний лад в Україні.
Відповідно до Статті 69 Конституції України, Народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
Відповідно до Статті 69 Конституції України, Всеукраїнський референдум призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їхніх повноважень, встановлених цією Конституцією.
Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш як у двох третинах областей і не менш як по сто тисяч підписів у кожній області.
Тепер перейдем до практики. Які ми знаємо референдуми в історії незалежної України? Насправді їх було тільки два. Це Референдум в подтверждение Акта провозглашения независимости Украины 1991 року і Всеукраїнський референдум щодо змін в Конституції України. І все, більше референдумів в історії не було. Також майже нікому не буде інтересно ходити і збирати підписи по практичной всій території України.
Я думаю, що багато людей хотіло би приймати участь в державному житті та вирішенні важливих державних питань. Тому я можу сказать що Стаття 69 Конституції України не працює! Тому нам потрібно замінити її на більш практичнішу, або створити практичний Закон України про "Вибори і Референдуми".
Звернення до Президента України Володимера Зеленського: Просимо Вас виконати свою передвиборчу обіцянку, а іменно, що по важливих питаннях ви будете спілкуватись з народом України. Як альтернативу статті 69 Конституції України, а іменно частини другої про збір підписів можна замінити на збір підписів на Вашому веб-сайті та на веб-сайті Верховної Ради України. Все таки у нас Джіджеталізація :).