Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» прошу розглянути моє звернення у вигляді електронної петиції.
За даними статистики Національної поліції за 2018 рік було скоєно 150120 ДТП, в яких загинуло 3350, отримали травми 30884 людини. Частина з них постраждали через порушення ПДР, зокрема через керування ТЗ в стані сп'яніння.
Прошу ініціювати підготовку законопроекту про внесення змін до Кримінального Кодексу України, які посилили б відповідальність за керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння. Також прошу ініціювати внесення змін до Кримінального Кодексу України, які посилили б відповідальність за керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, якщо воно спричинило потерпілому тілесне ушкодження, або смерть потерпілого. А саме змінити текст або добавити норми, згідно з якими:
За керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння був б піднятий штраф до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами назавжди. (зімни до ст. 286-1 ККУ)
За керування ТЗ в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, якщо це:
- спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження - було б покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років
- спричинило смерть потерпілого або тяжке тілесне ушкодження - було б покарання у вигляді обмеження волі на строк до 15 років (зміни до ст. 286)
Стаття 23-1. Електронна петиція, порядок її подання та розгляду
Громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронної петиції.
В електронній петиції має бути викладено суть звернення, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора) електронної петиції, адресу електронної пошти. На веб-сайті відповідного органу або громадського об’єднання, що здійснює збір підписів, обов’язково зазначаються дата початку збору підписів та інформація щодо загальної кількості та переліку осіб, які підписали електронну петицію.
Електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.
Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.
Для створення електронної петиції до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті органу, якому вона адресована, або веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, та розміщує текст електронної петиції.
Електронна петиція оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідно Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування або на веб-сайті громадського об’єднання, яке здійснює збір підписів на підтримку електронних петицій, протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором (ініціатором).