З українських ЗМІ:
- "В ОБСЕ возмутились дискриминаций нацменьшинств на Украине.
Киев нарушил все свои обещания и международные обязательства, и вопреки Конституции начал политику тотальной украинизации и построения государства с одной титульной нацией.
Об этом в ходе двенадцатого Совещания ОБСЕ заявила представитель организации «Антифашистская правозащитная лига».
«Перед объявлением независимости Украины в 1991 году власти гарантировали всем этносам и народам, населявшим Украину, сохранение культурной, языковой и этнической самобытности.
На сегодняшний день все эти обещания остались на бумаге в виде норм Конституции Украины, и ратифицированных Украиной международных актов. С 2014 года «революция достоинства» пообещала народу Украины интеграцию в европейской сообщество и внедрение общепринятых европейских ценностей.
Но вместо этого, началось строительство государства с одной титульной нацией, с одной церковью. Нарушение международных обязательств, взятых Украиной при ратификации международной хартии региональных языков и языков меньшинств, Верховная рада приняла дискриминационный закон об обеспечении функционирования украинского языка как государственного, который ограничивает развитие всех других языков на Украине.
Согласно этому закону, недельный объём вещания общенациональных или региональных СМИ на украинском языке должен составлять не менее 90%. Объём вещания на украинском языке местных СМИ не менее 80% в прайм-тайм. При этом принятым законом полностью исключается использование языков нацменьшинств при обучении в школах, высших учебных заведениях.
Фактически этот закон оставляет национальным меньшинствам и этносам, населяющим Украину, использование своих языков только в частном общении и исполнении религиозных обрядов. По сути, речь идёт о законе о тотальной украинизации», – возмутилась представитель «Антифашистской правозащитной лиги».
Также она обратила внимание на то, что выборы украинского президента и парламента были нелегитимными, так как миллионы граждан не имели возможность в них участвовать.
«Я хочу обратить внимание на нарушение избирательных прав во время избирательной кампании президента и Верховной Рады, когда несколько миллионов проживающих на территории Украины и выехавших на заработки в силу тяжёлой экономической ситуации в стране, остались за избирательным процессом. Все избирательные участки на территории РФ были просто ликвидированы», – добавила она".
Дійсно Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” грубо ПОРУШУЄ Конституцію України, права і свободи громадян України, зокрема:
- статтю 10 Конституції України, яка встановлює, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України;
- статтю 11 Конституції України, яка встановлює, що держава сприяє консолідації та розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України;
- статтю 24 Конституції України, яка встановлює, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, етнічного за мовними або іншими ознаками;
- статтю 53 Конституції України, яка встановлює, що громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах;
- статтю 21 Конституції України, яка встановлює, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними;
- статтю 22 Конституції України, яка встановлює, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, тощо.
Тобто Верховна Рада України, яка прийняла цей НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ Закон, грубо ПОРУШИЛА принцип верховенства права, який встановлений статтею 8 Конституції України, а саме:
"В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй".
Народні депутати України, які прийняли вищезазначений НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ Закон, ПОРУШИЛИ свої обов'язки, встановлені статтями 19 та 68 Конституції України, а саме:
- "Органи державної влади, їх посадові особи (тобто і народні депутати України, які працюють на постійній основі і прирівняні до чиновників) зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією";
- "Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей".
До того ж Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” приймався з грубим ПОРУШЕННЯМ Регламенту Верховної Ради.
В зв'язки з вищенаведеним, ПРОШУ Президента України, який згідно статті 102 Конституції України, є Гарантом додержання Конституції україни, прав і свобод громадян України:
1.ВИДАТИ, згідно статті 106 Конституції України, Указ про ПРИПИНЕННЯ Закону України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної”, який грубо ПОРУШУЄ Конституцію України, гарантовані конституційні права і свободи громадян України;
2.НАПРАВИТИ, згідно статті 147 Конституції України, Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної”, до Конституційного Суду України для вирішення питання про його відповідність Конституції України