Більше 45 держав в світі повністю або частково забороняють використовувати в індустрії розваг тварин. Причин тому безліч: жорстокість методів дресирування, неможливість створити належні умови утримання та висока смертність при перевезенні, короткий термін життя «артистів», згубний вплив таких видовищ на психіку підростаючого покоління. Вже багато мiст та країн Ближнього зарубіжжя беруть участь в кампанії "За цирк без тварин! - За цирк без жорстокості!
ПРИЧИНИ ЧОМУ ВИ ЗОБОВ'ЯЗАНІ ПІДПИСАТИ ЦЮ петиції:
1.Жівотним в цирку неможливо створити умови для нормальної фізичної активності. Їх життєвий ритм порушений через шум, світла і вібрації, постійні переїзди і репетицій, не кажучи вже про стреси.
2.Все трюки, які змушують виконувати артистів мимоволі для них протиприродні. Дресирування передбачає використання гаків, батогів, палиць, електрошокерів, так як з доброї волі тварини не стануть нічого подібного робити. Єдиний спосіб підпорядкування - це страх перед покаранням або голодом. У середовищі дресирувальників є висловлювання, яке зі зрозумілих причин не виходить за межі їхнього кола: "Як змусити слона стояти на одній нозі? Треба відшибі інші три".
3.У час гастролей тварини змушені цілодобово перебувати в темних, тісних і задушливих вагонах, де до речі, більшість з них проводять все життя в «вільне» від репетицій час. Пересувні цирки-шапіто - це верх мук. Тварин перевозять в задушливих, не вентильованих трейлерах, і моря голодом, щоб ті менше испражнялись. Відомий випадок, коли у крихітного слоненяти був дефіцит маси тіла 136 кг! У шапіто повністю відсутня ветеринарний контроль за тваринами. Характерний приклад: у самок іноді починаються пологи під час представлення. Саме так недавно морська левиця народила дитинча.
4.Очень часто тваринам видаляють кігті, зуби, накачують їх психотропними засобами.
5.Жівотние в цирках знаходяться в стані хронічного стресу, що проявляється в так званому стереотипному поведінці. Вони кидаються з боку в бік, кусають себе, б'ються об клітини.
6.Замкнутие простору, неможливість створити умови для повноцінної ветеринарної допомоги та відсутність санітарних умов збільшує ризик захворювань.
7. Для спійманих диких тварин умови цирку, як то кажуть, не сумісні з життям і часто призводять смерті тварини.
8. Для того, щоб привчити церковних голубів не боятися пострілів і шуму, їх приголомшують.
9.Дрессіровщікі, як правило, не беруть до уваги самопочуття тварин і стан їх здоров'я. Якщо «артист» поранений, він продовжує працювати.Наприклад, кінь з пораненою ногою пришпорюють якомога сильніше і женуть по манежу з такою швидкістю, щоб не було помітно, як вона кульгає.
10.Не всі здогадуються, що на кінці стека з квіткою, за яким йде слон, металевих гак, який при непокорі впивається тварині в вухо.
У Росії боротьба за скасування цирків з тваринами йде вже багато років. Незважаючи на стандартні викривають відео і масові акції протесту, зоозахисникам поки не вдалося зрушити з мертвої точки законодавчу машину. Але це не привід опускати руки, тим більше з кожним роком охоплення кампанії все ширше.
НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ, ДОПОМОЖІТЬ ТВАРИН! Підпишіть звернення, ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!