Пропоную, всі землі с/г призначення поділити наступним чином.
1. Повернути всі землі с/г призначення (приватної власності, паї, і ті, які в аренді на 49 років) до державної власності.
2. Сформувати в кожній сільській раді земельний резерв - 30% від загальної кількості гектар, які відносяться до цієї сільради.
3. Провести поділ землі (виключаючи резерв), тобто 70% від загальної кількості гектар між дворами (одиницею обліку господарств у сільській місцевості) цього села/селища порівну та закріпити цю поділену ділянку землі за ними (якщо в наявності є двір, але не має жителів в ньому, то ця земельна ділянка яка відносить до нього переходить в земельний резерв).
4. Земельний резерв/фонд потрібний:
- для того, щоб при заселені двору новими жителями(сім'єю) чи будівництві двору, надати відповідним жителям (сім'ї) - земельну ділянку, яка буде виділена відповідно з земельного резерву цієї сільської ради;
- для того, якщо двір залишиться без господарів з різних причин(смерть, переїзд в інший населений пункт і т.д.) земля перейде знову до земельного резерву/фонду.
5. Зміна статті 121 Земельного кодексу України, а саме видалення пунктів: а, б,в.
Ті землі, які після розподілу, залишилися в резерві, сільська рада має право обробляти сама та облаштовувати своє село або здати в оренду на строк від 5 до 10 років фермерам/підприємствам, але вказати, що при заселені сім'ї, на наступний рік можливе вилучення певної нормованої, в даному випадку рівної для всіх частини землі. Передача землі в оренду повинна здійснюватися шляхом аукціону! Ті сім'ї, які не бажають, або не мають змоги обробити землю, можуть здати її в оренду на строк від 5 до 10 років.
Наслідки, до яких це все може призвести:
1) Позитивні:
- Рівність усіх членів громади, незалежно від дати народження, становища в суспільстві;
- Збільшення доходу кожної сім'ї - зростання якості та рівня життя селян;
- Збільшення кількості сімей в населеному пункті;
- Розвиток села.
2) Негативні
- Незадоволення тих громадян в яких кількість землі яку вони отримали внаслідок роздачі паїв, отримання спадщини, купівлі (за договором дарування), обміну - більша ніж вони зможуть отримати;
- Проблеми в сільському господарстві, а як наслідок в економіці країни, під час розподілу землі;
- Зменшення кількості іноземних інвесторів (як на мене український народ, українські компанії, фермери, селяни самі в змозі обробити свої землі);
- Величина земельної ділянки, яка закріплена за двором буде різною між селами, районами та областями,, внаслідок географічного положення країни.
На даному етапі нашої країни зняття мораторію, це хибний напрямок! Не потрібно дивитись на наших сусідів, потрібно створювати своє! Згідно Конституції - земля - це багатство всього народу. Все це приведе, до покращення життя в селі, розвитку та збагачення країни.