Щороку в новорічні свята, а також у вихідні дні, інформаційний простір традиційно вибухає масовими повідомленнями на тему трагічних наслідків застосування петард. Переляк, травми, серцеві напади, опіки, каліцтва і навіть летальні випадки - постійні супутники застосування даних піротехнічних засобів заради розваги.
Маючи велику вибухову потужність, петарди часто стають причиною нанесення фізичної шкоди здоров'ю громадян. Щорічно тисячі людей, серед яких значну частку становлять діти, отримують серйозні травми і навіть помирають через порушення техніки безпеки або використання неякісної піротехнічної продукції. 1 січня 2020 року до реанімаційного відділення обласної лікарні з опіками та переломами черепа і кістки правого ока госпіталізовано 40-річного мешканця с. Миколаївка Ємільчинського району Житомирської області,який запалював салют. 7 січня 2020 року 35-річний житомирянин , запаливши феєрверк, останній не запалився. Чоловік вирішив зазирнути у заал і в цей момент отримав травми голови, які виявилися несумісними з життям. Так само постражджали діти, яким відірвало пальці вибухом петарди. Не можна не говорити про кількість скалічених, переполоханих тварин, які від гучних звуків отримали контузії, потрапляли під колеса автомобілів. Різкі вибухи лякають домашніх тварин, викликають сильне навантаження на барабанні перетинки і завдають їм біль. Тисячі вихованців від переляку зриваються з повідків і тікають від своїх господарів, багато хто отримує серцеві напади, втрачають слух і навіть помирають від розриву внутрішнфх органів - це лише мала частина трагедій, що сталися за останні новорічні свята в містах України.
Попри заборони використання піротехнічних засобів до закінчення ООС на місцевих рівнях, у МВС Українине реагують на порушення заборони через відсутність відповідних змін у Кримінальному, Кримінально-процесуальному кодексі та Кодексі про адмінпорушенні.
Опиняючись в руках дітей, підлітків і безвідповідальних громадян, петарди також часто стають справжньою зброєю, здатним не тільки завдати серйозної переляк оточуючим, але і покалічити їх і зіпсувати майно.
Більш того, один за одним виникають випадки навмисного підриву тварин петардами. Так у селищі Абазівка Полтавського району на трасі зі сполученням Київ-Харків було знайдено волонтерами щенятко, у якого до м'яса спалено передню лапу . Наразі, тварина доставлена волонтерами до ветклініки, де їй ампутували кінцівку. І це далеко не повний перелік садизму по відношенню до тварин з використанням петард за останній час.
Петарди - це досить новий для України різновид піротехніки, весь ефект якої, за своєю суттю, носить хуліганський та провокативний характер і не має нічого спільного зі святом. Штучне створення раптових різких звуків в житлових кварталах, тим більше в нічний час, вдає із себе явну неповагу до суспільства, до переселенців та воїнів ,які повернулися на реабілітацію зі сходу країни, де відбувається операція ООС, а широка доступність піротехнічних засобів з великої вибухової потужністю призводить до масових трагедій як серед людей, так і тварин.
Чому ми повинні щороку закривати очі на тисячі жертв і безкарне хуліганську поведінку, часто потрапляє навіть в рамки кримінального кодексу?
Підписуючи цю петицію, ми звертаємося до Президента України Володимира Зеленського , негайно заборонити безконтрольний продаж петард та посилити дію вже існуючиго закону про заборону масового бездумного розповсюдження та використання піротехніки особами, які не мають спеціальної підготовки та відповідних дозволів, при цьому посиливши кримінально-адміністативну відповідальність громадян України, які порушуватимуть вже існуючий закон.