Сьогодні в Україні колекторські агентства ніким не контролюються. Не регламентована діяльність колекторів і в частині взаємодії з позичальниками та отримання необхідної для роботи інформації. Відсутність чіткого законодавчого регулювання колекторської діяльності призводить до того, що методи, які застосовуються колекторами, на превеликий жаль, не можна назвати професійними. Нерідко їх можна кваліфікувати як такі, що принижують людську гідність, містять погрози, чинять психологічний тиск на самого боржника та його рідних і близьких.
Чинне законодавство не містить прямих загальних норм, які кваліфікують ознаки недобросовісних практик і дій, що застосовуються колекторами для повернення простроченої заборгованості. Також відсутні законодавчі механізми превентивного характеру, спрямовані на попередження вчинення дій, що порушують права боржників, немає механізму компенсації боржникові шкоди від незаконних дій «збирачів». Не розроблений і алгоритм притягнення до відповідальності осіб, які умисно розголошують персональні дані боржників, погрожують боржнику та його родичам розправою, пошкодженням чи знищенням майна.
Саме тому держава має подбати про сучасне законодавче регулювання ринку колекторських послуг, що буде забезпечувати дотримання прав як боржників, так і кредиторів, та встановити цивілізовані правила повернення коштів кредитним установам.