Автомобільна дорога міжнародного значення М-19 на відрізку Тернопіль-Чернівці перебуває у жахливому стані, на окремих ділянках проїзна частина фактично зруйнована, узбіччя відсутні, дорожні знаки та розмітка знищені.
Проїзд через центральну частину стародавнього міста Теребовля брукованою дорогою, укладеною ще у позаминулому столітті, є випробуванням для автотранспорту та місцевих жителів, які потерпають від підвищених викидів забруднюючих речовин та відсутності необхідних елементів безпеки дорожнього руху.
Разом з тим, незважаючи на очевидну необхідність та економічну доцільність негайного капітального ремонту автомобільної дороги М-19 на відрізку Тернопіль-Чернівці, Кабінет Міністрів України не включив цю стратегічну автомобільну дорогу до перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році, затвердженого урядовим розпорядженням від 15 січня 2020 року.
Тобто, максимум на що можуть сподіватися водії у 2020 році - це дрібний ямковий ремонт автодороги Тернопіль-Чернівці, який не здатний суттєво покращити стан зруйнованого дорожного покриття.
При цьому, не було взято до уваги стратегічний транснаціональний статус відповідної автомобільної дороги.
Автомобільна дорога М-19 є частиною міжнародного транспортного коридору, яка рішенням Європейської комісії включена до Транс'європейської опорної транспортної мережі (TEN-T), сполучає північ Європи з Румунією, Болгарією, Туреччиною, Грецією та балканськими державами. Покращення стану проїзду по автомобільній дорозі М-19 є зобов'язанням України перед Європейським Союзом щодо забезпечення нормального сполучення між європейськими державами.
Жахливий стан міжнародної дороги М-19 змушує міжнародних перевізників оминати територію України для транзиту, що, відповідно, завдає непоправні втрати для українського бюджету та інвестиційної привабливості держави.
Інтеграція України у загальноєвропейську транспортну систему з такими дорогами як М-19 на відрізку Тернопіль- Чернівці є неможливою, а відсутність якісного ремонту вказаної дороги сповільнює розвиток Тернопільської та Чернівецької області, що мають чудовий логістичний та транзитний потенціал.
Окрім того, зруйнованість дороги М-19 на відрізку Тернопіль-Чернівці є причиною численних ДТП, у тому числі з тяжкими наслідками, що потребує вжиття невідкладних заходів для зниження рівня аварійності та захисту життя і здоров'я громадян.
Враховуючи наведене, просимо Вас:
звернутися до депутатської фракції політичної партії "Слуга народу", яка має конституційну більшість голосів у Верховній Раді України, з проханням на найближчих пленарних засіданнях парламенту ініціювати та ухвалити відповідні зміни до Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік" з метою виділення бюджетних коштів для проведення капітального ремонту автомобільної дороги міжнародного значення М-19 на відрізку Тернопіль-Чернівці (приведення її у відповідність до вимог дороги першої категорії) з будівництвом об'їзної дороги навколо міста Теребовля.