№22/084092-еп

На сьогоднішній день міністр МОЗ та МОН привласнили право вирішувати кому відвідувати, а кому ні заклади освіти та дошкільні заклади освіти, тим сам грубо порушуючи Конституцію України.

Автор (ініціатор): Самойленко Анатолій Михайлович
Дата оприлюднення: 29 січня 2020
Прошу захистити право дітей на освіту та сприяти змінам у законодавстві, які зроблять неможливою дискримінацію дітей за станом здоров’я, а саме: скасувати положення ст.15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо заборони нещепленим дітям відвідувати дитячі заклади.
На терерішній час існує безліч доказів того, що вакцинація здатна викликати серйозні та стійкі порушення здоров'я (про це повідомляють в інструкціях самі виробники вакцин). При цьому в нашій країні відсутня практика обліку ускладнень, спричинених вакцинацією, а щодо компенсації шкоди, завданої здоров'ю внаслідок неї, немає навіть мови. Крім того, вакцинація не дає гарантії того, що людина не захворіє на ту саму хворобу, від якої вона була раніше щеплена (нинішній спалах кору є тому прямим підтвердженням, так як серед хворих дуже багато щеплених). Співвідношення користі та шкоди щеплень з огляду на їх ефективність та безпеку є спірним питанням навіть для вчених-медиків зі світовим ім'ям, наприклад лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини 2008 року, вірусолог, професор Люк Монтаньє виступає проти масового проведення щеплень дітям.
З огляду на вищевикладене багато українців приймають рішення відмовитися від усіх або частини щеплень своїм дітям (нерідко це відбувається вже після того, як вони зіткнулися з серйозними, часом незворотними наслідками для здоров'я своїх дітей внаслідок вакцинації), таким чином батьки захищають життя і здоров'я своїх дітей. Право на це рішення підкріплене Конституцією і законами України, а також міжнародними правовими актами, підписаними Україною.
Однак дедалі частіше нещеплені або частково щеплені діти виявляються жертвами дискримінації, здорових - без жодних ознак захворювання - дітей не допускають в дитячі колективи (сади, школи). Це є грубим порушенням їх права на освіту, закріпленого Конституцією і законами України. Така ситуація стала можливою через те, що в національному законодавстві існує правова колізія. Спираючись на ст.15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», неосвічені посадовці намагаються чинити протиправні дії, забороняючи відвідувати дитячі садки та школи дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем.
Ряд посадових осіб сьогодні посилаються на ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме ст. 15 «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його».
Як вбачається, між даними законами є протиріччя, а саме: ЗУ «Про освіту» - ст.3, яка гарантує безумовний доступ до освіти будь-кому, тоді як ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» обмежує такий доступ до дитячих закладів.
В юридичній практиці склалося таке правило, що у разі суперечності законів, які регулюють те чи інше питання, в даному випадку застосовується спеціальний, профільний закон, тобто в нашому випадку має застосовуватися саме ЗУ «Про освіту», оскільки мова йде про гарантування права дитини саме на освіту.
І особливо звертаю вашу увагу на ч.9 ст.3 ЗУ «Про освіту», де зазначено: «Право на освіту не може бути обмежене законом.»!
Також, потрібно звернути увагу на те, що ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» у ст. 15 цього закону говорить про те, що відвідування дитячих закладів дітьми без щеплень не дозволяється.
Звертаю вашу увагу на те, що дитсадок та школа, згідно чинного законодавства не є дитячим закладом! Відповідно до ст.22 ЗУ «Про освіту» дитсадок та школа є закладом освіти!
Поняття дитячого закладу міститься у Типовому положенні про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, а саме, п 1: «Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку (далі - дитячий заклад) - постійно або тимчасово діючий, спеціально організований або пристосований заклад, призначений для оздоровлення, відпочинку, розвитку дітей, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку дітей відповідно до державних соціальних стандартів надання послуг з оздоровлення та відпочинку».
Тобто, як бачимо з даного положення, дитячий заклад має іншу і правову, і матеріально-технічну природу, аніж дитсадок та школа, як освітній заклад.
Інше чинне законодавство не надає поняття дитячому закладу чи не ототожнює школу із дитячим закладом, а тому посилання відповідача на те, що школа та дитсадок є дитячим закладом із законодавчої точки зору – є помилковим.
Законодавець, розділяючи ці поняття, а саме дитячий заклад і освітній заклад, чітко передбачав, що заборона на відвідування освітнього закладу є грубим порушенням конституційного права дитини на освіту, що передбачена ст. 53 Конституції України, а тому і не передбачив можливості позбавлення такого права нещепленої дитини!
Наголошуємо, здорові діти не можуть нести загрозу розповсюдження інфекційних захворювань попри відсутність у них так званих профілактичних щеплень, особливо для інших представників суспільства, які щеплення мають. Вимагати від батьків піддати дитину потенційно небезпечній медичній процедурі в ім'я гіпотетичного блага для оточуючих надзвичайно аморально і протизаконно – не можна змушувати одних представників суспільства забезпечувати здоров'я та безпеку інших за рахунок власних здоров'я і життя.
Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини:
Конвенція про права людини та біомедицину, Стаття 2: «Інтереси та благополуччя окремої людини превалюють над виключними інтересами усього суспільства або науки.»


ПРОШУ ВАС:
1 – Не допустити порушення конституційних прав нещеплених дітей;
2 – Не допустити дискримінацію нещеплених дітей;
3 – Проінформувати службових осіб управління освіти міста та директорів освітніх закладів про відсутність законодавчих повноважень у будь-кого щодо відмови у зарахуванні в освітні заклади, недопуску, відсторонення нещеплених дітей від освітнього закладу чи ізоляції подібних дітей;
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Загорулько Дмитро Анатолійович
29 квітня 2020
2.
Підлісна Олександра Віталіївна
29 квітня 2020
3.
Лобок Тетяна Володиміровна
29 квітня 2020
4.
Куприч Ірина Михайлівна
28 квітня 2020
5.
Верпека Олена Вікторівна
28 квітня 2020
6.
Буряк Лідія Володимирівна
28 квітня 2020
7.
Єрмоленко Ірина Геннадіївна
28 квітня 2020
8.
Круць Лілія Іллівна
28 квітня 2020
9.
Ільніцький Іван Сергійович
28 квітня 2020
10.
Кравченко Дмитро Миколайович
28 квітня 2020
11.
Обуховська Наталя Едуардівна
28 квітня 2020
12.
Крилов Володимир Геннадійович
28 квітня 2020
13.
Семененко Олександра Олександрівна
28 квітня 2020
14.
Лісунова Анастасія Анатоліївна
28 квітня 2020
15.
Афанасьєв Ігор Євгенович
28 квітня 2020
16.
Бахмутова Олена Леонідівна
28 квітня 2020
17.
Личко Тамара Миколаївна
28 квітня 2020
18.
Полушкіна Надія Олегівна
28 квітня 2020
19.
Крилова Ольга Сергіївна
28 квітня 2020
20.
Мехтуб Марина Валеріївна
28 квітня 2020
21.
Коркіна Оксана Вікторівна
28 квітня 2020
22.
Судакова Тетяна Степанівна
27 квітня 2020
23.
Свинаренко Віталій Олексійович
27 квітня 2020
24.
Пунько Вячеслав Миколайович
27 квітня 2020
25.
Авксентьєва Людмила Олександрівна
27 квітня 2020
26.
Савина Зинаида Михайловна
27 квітня 2020
27.
Свистунова Тетяна Iгорiвна
27 квітня 2020
28.
Славнова Анна Андріївна
27 квітня 2020
29.
Бондаренко Володимир Павлович
27 квітня 2020
30.
Аваданова Катерина Сергіївна
27 квітня 2020
2052
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено