№22/085452-еп

ПЕТИЦІЯ ЩОДО КОМПЛЕКСУ ДІЙ З ПОДОЛАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КАТАСТРОФИ ЧОРНОБИЛЯ Просимо надати розпорядження у відповідні Міністерства та посприяти особисто реалізації наступних питань: - дати місту Прип’ять статус музею; - ввести урок пам'яті Чорнобиля для шкіл та вищих навчальних закладів; - започаткувати національний день перевірки щитовидної залози; - створити цифровий архів ліквідаторів, евакуйованих і постраждалих; - провести дослідження культурного і соціального впливу на націю Чорнобильської катастрофи; - створити єдиний інформаційний ресурс з правдивою інформацією по Чорнобилю; - дослідити та дати у відкритий доступ медичні наслідки катастрофи для українців; - осучаснити соціальні виплати та допомогу постраждалим та ліквідаторам Чорнобильської катастрофи; - сприяти реалізації культурно-соціальних проектів, щодо працюють з інформаційною складовою трагедії Чорнобиля, обізнаністю та медіаграмотністю населення. Зі своєї сторони готові оказати всебічну взаємодію та участь у реалізації експертів з нашої сторони по кожному направленню.

Автор (ініціатор): Коршунов Валерій Юрійович
Дата оприлюднення: 06 лютого 2020
ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ
Зеленському Володимиру Олександровичу


ПЕТИЦІЯ
ЩОДО КОМПЛЕКСУ ДІЙ З ПОДОЛАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ КАТАСТРОФИ ЧОРНОБИЛЯ

Чорнобильська катастрофа торкнулася майже кожної української сім’ї і сьогодні ми всі живемо в її наслідках.

В ході реалізації культурно-соціального проекту ARTEFACT нами було виявлено наслідки інформаційної складової катастрофи Чорнобиля – сьогодні люди нічого не знають про катастрофу, чому вона сталася, як захищатись від радіації та які наслідки сьогодні вона може мати для здоров’я кожного українця, особливо дітей.

Замовчування інформації про Чорнобиль та розповсюдження фейків про катастрофу було в інтересах Радянської Влади, про що свідчать розсекречені документи КГБ, сьогодні вже викладені у збірці документів Державного галузевого архіву СБУ – "Чорнобильське досьє КҐБ. Суспільні настрої. ЧАЕС у поставарійний період".


Це призвело до збільшення кількості жертв та применшення національної гідності українців, через складання негативного образу «чорнобильців», нівелювання значення подвигу ліквідаторів катастрофи та створення образу української нації – як жертви Чорнобильської катастрофи.

Але ми – не жертви, ми Герої, що ліквідували найбільшу техногенну катастрофу світу і стали щитом для всієї Європи. І більшість з цих героїв наразі живі, і хто як не вони мають ділитися своїм унікальним та багатим досвідом з усім світом, коли питання енергетики та екології визнанні головними цілями ООН для сталого розвитку світу.

Чорнобиль самий відомий міжнародний бренд України, а після серіалу Чорнобиль від HBO міжнародна цікавість до нього тільки зростає. Міжнародне суспільство цікавить питання, як сучасна Україна живе з наслідками катастрофи, що самі українці знають про неї та як працюють з її наслідками.

Тема Чорнобилю є однією з ключових історичних травм українського народу. Для всієї України Чорнобильська трагедія мала нищівний характер та закарбувалася в історії, як одна з наймасштабніший катастроф ХХ століття. Радянський Союз та діюча влада багато років замовчували певні факти про катастрофу, або підміняли їх, спотворюючи сутність трагедії. Прийшов час встановити історичну справедливість. Робота з цим питанням стане важливою ланкою у відновленні історичної пам’яті та відтворення втрачених сторінок історії в самоідентифікації сучасних українців.

Ми просимо державну політику звернути увагу до проблеми Чорнобиля, тому що то, як ми працюємо над помилками минулого, визначає наше майбутнє. Ми повинні засвоїти уроки Чорнобиля, щоб не допустити повторення ані техногенної, ані інформаційної катастрофи.

Ми на державному рівні повинні вирішити, як сучасна Україна ставиться до Чорнобильської катастрофи та виправити помилки минулого, пережитки Радянського режиму, а саме надати суспільству вичерпну інформацію про катастрофу, її причини, наслідки, кількість жертв. Серйозно зайнятися навчанням населення про радіаційну безпеку, бо то є ненормальним, коли люди, що живуть у 100-км Зоні найбільшої ядерної катастрофи світу (Кияни) не знають допустимих рівнів радіації та як захистити своїх дітей у випадку нової небезпеки.

Як і 34 роки тому при Радянському режимі всі вірять, що нічого не може статися на АЕС. Але, якщо держава і надалі планує використовувати атомну енергетику, що по всій країні видобувається на станціях радянського зразка, то питання інформаційної обізнаності та радіаційного безпеки – це перші питання національної безпеки.

Чорнобиль - це наше минуле, яке ми не можемо змінити. Проте вивченням її уроків та виходу з образу жертв, ми можемо вплинути на те, як в контексті Чорнобиля сприйматимуть Україну сьогодні та у майбутньому в світі.
Більш того, кейс катастрофи Чорнобиля – є показовим прикладом інформаційної катастрофи, зрозумілим для населення сьогодні, щоб наглядно продемонструвати, як маніпуляції, пропаганда та замовчування можуть привести до реальних жертв і як наслідок її - що сьогодні люди в епіцентрі катастрофи досі про неї нічого не знають. Це також є одним з перших питань національної безпеки для нації, що живе в умовах гібридної війни та має дуже низький рівень медіаграмотності населення.

Саме з питаннями медіаграмотності на прикладі катастрофи Чорнобиля з 2018 року працює проект ARTEFACT , методами сучасного інноваційного мистецтва привертаючи увагу української і міжнародної спільноти до цього питання. З 2018 року проект проходить за підтримки Українського Культурного Фонду, Міністерства Культури України, Міністерства Інформаційної Політики, Міністерства Закордонних Справ України, Українського Інституту, Національного музею Чорнобиля, Галузевого державного архіву СБУ, Державного Агентства з управління Зоною Відчуження, ГО Центр Прип'ятьКом.

І по результатам декількох років культурно-соціальної роботи та стратегічної сесії з експертами Чорнобильської тематики, нами виявлено декілька основних питань, що є необхідними для подолання інформаційної складової катастрофи Чорнобиля та переосмислення її значення в минулому української нації, що є важливим для самовизначення кожного сучасного українця та відповіді на питання: «Хто ми? Жертви чи Герої?».

Просимо надати розпорядження у відповідні Міністерства та посприяти особисто реалізації наступних питань:

- дати місту Прип’ять статус музею;
- ввести урок пам'яті Чорнобиля для шкіл та вищих навчальних закладів;
- започаткувати національний день перевірки щитовидної залози;
- створити цифровий архів ліквідаторів, евакуйованих і постраждалих;
- провести дослідження культурного і соціального впливу на націю Чорнобильської катастрофи;
- створити єдиний інформаційний ресурс з правдивою інформацією по Чорнобилю;
- дослідити та дати у відкритий доступ медичні наслідки катастрофи для українців;
- осучаснити соціальні виплати та допомогу постраждалим та ліквідаторам Чорнобильської катастрофи;
- сприяти реалізації культурно-соціальних проектів, щодо працюють з інформаційною складовою трагедії Чорнобиля, обізнаністю та медіаграмотністю населення.

Зі своєї сторони готові оказати всебічну взаємодію та участь у реалізації експертів з нашої сторони по кожному направленню.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Шевченко Данило Тарасович
04 травня 2020
2.
Грушко Олександр Анатолійович
04 травня 2020
3.
Добровольський Віктор Геннадійович
03 травня 2020
4.
Волохова Наталя Владиславівна
02 травня 2020
5.
Ксенченко Юлія Борисівна
02 травня 2020
6.
Гладиш Андрій Михайлович
01 травня 2020
7.
Вольховська Марія Глібівна
29 квітня 2020
8.
Василюк Ярослав Вікторович
28 квітня 2020
9.
Дюдя Людмила Юріївна
27 квітня 2020
10.
Свистун Людмила Валеріївна
27 квітня 2020
11.
Небожинська Тетяна Володимирівна
26 квітня 2020
12.
Філіппук Олена Львівна
26 квітня 2020
13.
Ігнатова Світлана Василівна
26 квітня 2020
14.
Наумова Юлія Едуардівна
26 квітня 2020
15.
Остащук Оксана Миколаївна
26 квітня 2020
16.
Щербак Наталія Валентинівна
24 квітня 2020
17.
Падеріна Маргарита Григорівна
24 квітня 2020
18.
Весельська Галина Вікторівна
24 квітня 2020
19.
Рябініна Світлана Григорівна
24 квітня 2020
20.
Шестопалов Мирон Миколайович
24 квітня 2020
21.
Осецький Юрій Михайлович
23 квітня 2020
22.
Караульщук Анжеліка Віталіївна
23 квітня 2020
23.
Бантюков Станіслав Миколайович
23 квітня 2020
24.
Онис Олександр Васильович
23 квітня 2020
25.
Заславський Станіслав Владленович
23 квітня 2020
26.
Гнесь Олена Станіславівна
20 квітня 2020
27.
Гребньова Аліна Вячеславівна
20 квітня 2020
28.
Стрижко Тетяна Сергіївна
17 квітня 2020
29.
Горай Владислав Петрович
17 квітня 2020
30.
Остапова Владислава Юріївна
17 квітня 2020
370
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено