№22/086178-еп

Ми, кияни, вимагаємо звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації через системні корупційні дії його підлеглих та тому, що він особисто не реагує на звернення киян, активістів та опозиційних депутатів.

Автор (ініціатор): Аксенов Сергей Викторович
Дата оприлюднення: 11 лютого 2020
Шановний пане президенте!

Ми, кияни, вимагаємо звільнити Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації через системні корупційні дії його підлеглих та тому, що він особисто не реагує на звернення киян, активістів та опозиційних депутатів.

Наводимо конкретні приклади корупції в КМДА.

1. Призначення корупціонера Осипова в КМДА

Віталій Кличко підписав указ щодо призначення відомого корупціонера Валентина Осипова новим керівником Департаменту транспортної інфраструктури.

На Осипова (на той момент заступника гендиректора «Київавтодора») відкрито кримінальне провадження за розкрадання бюджетних коштів, які були виділені на утримання, ремонт доріг та мостів.

6 лютого кияни вийшли на мітинг під стіни КМДА з вимогою до мера Кличка звільнити викритих у корупції Валентина Осипова та Олександра Густєлєва, керівника «Київавтодору». Того ж дня під час засідання Київради депутат від «Свободи» Володимир Назаренко запитав Віталія Кличка: чому він призначив Осипова, якого звинувачують в корупції за кількома епізодами? Кличко на питання опозиційного депутата відповісти відмовився і до людей не вийшов.

Як ми бачимо, Кличко свідомо ігнорує питання щодо призначення корупціонера Осипова.

2. Триває дія корупційної схеми в будівництві за участі Свистунова – Комарницького – Єрмака

Головним генератором хаосу та беззаконня, що відбувається в будівельній сфері Києва, є директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА – головний архітектор Києва Олександр Свистунов, котрий діє виключно за згодою Віталія Кличка. Ось лише кілька прикладів свавілля будівельної мафії.

Так, у жовтні минулого року департамент Свистунова видав містобудівні умови та обмеження на будівництво офісно-ділового центру з паркінгом по вул. Митрополита Василя Липківського, 8-А. Загадково в реєстрі цей дозвіл з’явився лише 20 січня. Однак ще влітку 2019 року суд скасував рішення Київради про затвердження Детального плану території (ДПТ) з проєктованою ділянкою включно. Тобто дозвіл Свистунов видав незаконно.

Ще більш кричущий приклад «діяльності» Олександра Свистунова – видавання його департаментом дозволу на будівництво 27-метрового торгового центру на місці історичної споруди колишнього Центрального гастроному. Мова формально йде про «реконструкції». Але яка ж це реконструкція, якщо висотність планувалось значно порушити?

ЗМІ багато разів писали про те, що Свистунов є креатурою заступника голови КМДА Олександра Спасибка, який, судячи зі злитого «Джокером» листування скандального забудовника Максима Микитася, є близьким партнером ексспівголови фракції «Блоку Леоніда Черновецького» в Київраді Дениса Комарницького, засудженого свого часу на два роки.

Ще один компаньйон Свистунова – його попередник на посаді в КМДА Юрій Тацій, якого ЗМІ прямо називають «махровим корупціонером» і учасником низки гучних корупційних скандалів. Саме за кураторства Комарницького і Тація, причому, під прикриттям самого мера Кличка, який в курсі, і в долі (що підтверджує злив «Джокера»), головний архітектор Олександр Свистунов, плюючи на рішення судів, протести громадян і культурну цінність столичного центру, й надалі видає незаконні дозволи на забудову Києва.

3. Розкрадання мільярдів гривень в галузі дорожнього будівництва

Останні роки за галузь дорожнього будівництва відповідають два чиновники – Олександр Густєлєв, гендиректор «Київавтодору», та його колишній заступник Валентин Осипов, про якого ми вже писали вище.

Керівництво «Київавтодору» постійно фігурує у кримінальних справах. Так, Нацполіція розслідує факти можливого привласнення бюджетних коштів під час проведення капітальних ремонтів столичних шляхопроводів, на які було витрачено близько 650 млн грн.

Крім того, поліціянти припускають, що керівництво «Київавтодору» могло неефективно використовувати бюджетні кошти: придбані за 32,4 млн грн снігоплавильні машини не використовуються через те, що їхня експлуатація дорого коштує.

На Осипова (на той момент заступника гендиректора «Київавтодору») відкрито кримінальну справу за розкрадання коштів київського бюджету, виділених на утримання, ремонт доріг і мостів. Слідством було встановлено, що «Київавтодор» підписав договори на 37 млн грн, і третину цієї суми, 11 млн грн, було виведено через підставні фірми та переведено в готівку. При цьому сам Осипов визнав свою провину, наразі справа у суді.

Ще одну справу відкрито щодо співпраці «Київавтодору» з підрядниками – ТОВ «Транс Лайт Груп», ТОВ «Проєктна компанія «Аркон», ТОВ «Альянс Будінвест Груп» і ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». За даними слідства, діяла злочинна схема навмисного завищення вартості робіт. Протягом 2017-2019 років зазначена група могла заподіяти бюджету збитків на суму понад 10 млн грн.

Ці два корупціонери користуються особливою довірою мера Києва. Осипов вже призначений Кличком керівником Департаменту транспортної інфраструктури, а Густєлєв за декілька днів, як повідомляють ЗМІ, буде призначений заступником Кличка.

4. Постійні випадки корупції в «Київзеленбуді» та «Київблагоустрої»

Авторитетне українське ЗМІ «Українська правда» пише: Кличко за те, щоб залишитись на посаді голови КМДА, розплатився з помічником президента Андрієм Єрмаком «хлібними» керівними посадами у «Київзеленбуді» та «Київблагоустрої». Правоохоронці регулярно порушують кримінальні справи щодо керівництва цих комунальних підприємствах. Наведемо декілька прикладів.

У вересні минулого року СБУ викрила розкрадання 10 млн грн керівництвом «Київзеленбуду» під час реконструкції парку «Партизанської слави». Виявилось, що підрядники вказали завищенні об’єми робіт та їхню вартість.

А наприкінці вересня 2019 року аудитори КМДА виявили збитки міста на ремонті парків та скверів у 27,5 млн грн.

Також в 2019 році поліція відкрила кримінальне провадження проти комунальників. Їх підозрюють в розтраті 37 млн грн на благоустрою озер на Оболоні. Виявилось, що за документами роботи вже провели, а насправді ніхто нічого не робив.

КП «Київблагоустрій» поліція звинуватила в розкраданні коштів, які були виділені на демонтаж МАФів. За інформацією слідства, 8,9 млн грн привласнив директор підприємства через фіктивні фірми.

ВИСНОВКИ:

Всі ці звинувачення багато разів були пред’явлені Віталію Кличку. Однак він не відповів ні киянам, ні активістам, ні опозиційним депутатам Київради.

Ми вважаємо, що це говорить про системне та свідоме розкрадання міського бюджету. Це необхідно зупинити! А почати треба зі звільнення людини, яка все це покриває – з самого Віталія Кличка!

Просимо Вас підписати погоджене ще у вересні 2019 року Кабінетом міністрів подання на звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА, котре було тоді ж передано до Офісу президента.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гладиш Андрій Михайлович
11 травня 2020
2.
Волохова Наталя Владиславівна
10 травня 2020
3.
Ющенко Наталя Вікторівна
02 травня 2020
4.
Івановський Олег Валентинович
29 квітня 2020
5.
Бабій Ольга Михайлівна
27 квітня 2020
6.
Коржиков Олександр Юрійович
27 квітня 2020
7.
Дольний Сергій Миколайович
27 квітня 2020
8.
Чухно Сергій Васильович
27 квітня 2020
9.
Словягина Юлия Петровна
27 квітня 2020
10.
Бальцерс Тетяна Михайлівна
26 квітня 2020
11.
Рудніцька Юлія Богданівна
26 квітня 2020
12.
Тугай Ірина Дмитрівна
26 квітня 2020
13.
Мокрушова Ліна Павлівна
26 квітня 2020
14.
Кальковець Віталій Леонідович
26 квітня 2020
15.
Криштоп Михайло Михайлович
26 квітня 2020
16.
Островцева Олена Анатоліївна
26 квітня 2020
17.
Конопелькіна Катерина Євгенівна
26 квітня 2020
18.
Гордєйчик Людмила Олександрівна
26 квітня 2020
19.
Литвиненко Віра Василівна
26 квітня 2020
20.
Мороз Ольга Сергеевна
26 квітня 2020
21.
Павленко Ольга Олександрівна
24 квітня 2020
22.
Ступнікова Тетяна Сергіївна
20 квітня 2020
23.
Тітова Ольга Вікторівна
16 квітня 2020
24.
Шматков Валерій Віталійович
15 квітня 2020
25.
Підлипський Антон Ігорович
15 квітня 2020
26.
Валасач Аліна Володимирівна
14 квітня 2020
27.
Морозов Ігор Олександрович
14 квітня 2020
28.
Шумяк Євгеній Вікторович
14 квітня 2020
29.
Гаврилюк Микола Петрович
14 квітня 2020
30.
Осінній Андрій Олександрович
14 квітня 2020
223
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено