Поняття «садове товариство» («садовий кооператив») прийшло до нас ще з радянських часів. На той час це була єдина можлива форма існування об’єднань громадян, які мали невеличкі ділянки (вирощували на них якусь городину) та будиночки, де зберігався садовий інвентар. На той час не було іншої можливості якось узаконити свої права на цю земельну ділянку. Але зараз часи змінилися, садові будиночки трансформувалися в житлові будинки на сотні квадратних метрів з усіма зручностями, ділянки замість грядок з овочами стали дизайнерським ландшафтом і люди живуть там увесь рік.
Але морально застаріла концепція існування такого роду громадського об’єднання дає, на превеликий жаль, безмежні можливості деяким нечистим на руку головам та членам правлінь садових кооперативів для особистого збагачення за рахунок членів товариства, для незаконного продажу земель, для інших протиправних та корупційних дій. Усі члени товариства знаходяться в положенні кріпаків і слово голови правління – закон!!! Якщо ти маєш свою думку, яка відрізняється від бажання або примхи голови правління – то тобі життя не буде. Першим кроком буде відключення від електропостачання. Враховуючи, що усе обладнання в будинку – електричне, то це означає кінець життєдіяльності будинку. Чому людина, яка придбала ділянку, збудувала за свій кошт будинок, живе в ньому має залежати від іншої сторонньої людини та її особистої приязні або неприязні??? Усім відомо, що голови правлінь, які були обрані ще «за часів царя Гороха» усіма правдами та не правдами зубами тримаються за цей «трон». Загальні збори не проводяться, рішення приймаються особисто головою за згодою «кишенькового» правління, завищені тарифи за електропостачання, цільові та членські внески витрачаються невідомо куди і добитися звіту про використання неможливо. І ще багато чого злочинного та неправомірного…
Тому, враховуючи, що свою функцію (узаконювання ділянки та будівлі) садові товариства виконали, ВИМАГАЄМО
- Ті садові товариства, члени яких приватизували (викупили) свої земельні ділянки, оформили (узаконили) свої будівлі – РАСФОРМУВАТИ та ПРИЄДНАТИ (ввести в межі) до найближчого населеного пункту. (Інші лишити до моменту завершення приватизації та узаконення будівель.) Електромережі садових товариств та належні їм КТП передати на баланс найближчого вузлу електропостачання (так, як ці КПТ та мережі облаштовувались та купувалися за власний кошт членів товариства).