Пояснення
Ставлення українського суспільства до подій початку 2014 року неоднозначне, проте вони штучно возвеличуються, героїзуються і сакралізуються політиками, які завдяки цим подіям прийшли до влади, а також праворадикальними силами. Проте вони представляють лише невелику частину українського суспільства, а тому не можуть говорити від імені всього народу.
Героїзація масових заворушень 2014 року є суто політичною і не має юридичного обґрунтування. Вона розколює суспільство, нагнітає ненависть до інакодумців і тих, хто не підтримав в 2014 незаконні заворушення, а також провокує мешканців окупованих територій до співпраці з агресором, ображає родичів загиблих співробітників міліції, які всього лише вірно виконували свою присягу і загинули від незаконних дій агресивно налаштованих активістів. Трактування цих подій політиками, що завдяки ним прийшли до влади, є однобічними і необ’єктивними.
Події на Майдані є трагедією для всієї країни, які обернулися загибеллю багатьох людей як з боку протестувальників, так з боку правоохоронців, і початку війни з Росією. Тому недопустимо на офіційному рівні їх підносити як велику перемогу і досягнення України, возвеличувати одну сторону конфлікту і ображати іншу, і будувати на імені загиблих політичний піар. І зовсім недопустимо ставити якусь із сторін конфлікту в один ряд з героями Великої Вітчизняної Війни та героями Чорнобиля.
Речі слід називати своїми іменами. Трагедія – це трагедія, а ніяка не перемога не свято і не досягнення. Вигадана деякими політиками назва «революція гідності» не є об’єктивною оцінкою цих подій, що навіть не підпадають під визначення слова «революція». Нині ж політики всюди намагаються просувати на офіційному рівні своє однобічне і необ’єктивне бачення, включати його до шкільних підручників, спекулювати ним в своїх політичних гаслах та проголошувати нові свята.
Вимоги цієї петиції мають на меті припинити нав’язування народу з боку політиків та правих сил свого суб’єктивного бачення подій на Майдані, яке значна частина українського суспільства не поділяє. Крім того, таке нав’язування суперечить свободі думки та свободі совісті, які гарантовані Конституцією України.
Наші вимоги
1. Повернути всім географічним об'єктам, перейменованим в честь "героїв" Майдану і "небесної сотні" їх історичні назви.
2. Заборонити спорудження за державний кошт та кошти місцевих бюджетів пам’ятники активістам, що приймали участь у масових заворушеннях в 2013-2014 роках.
3. Заборонити використання словосполучень "революція гідності" і "небесна сотня" у офіційних державних документах, державних ЗМІ, шкільних підручниках, а також героїзацію масових заворушень 2013-2014 років і державного перевороту 2014 року.
4. Провести розслідування можливої причетності лідерів опозиції 2014 року до розстрілів на Майдані та Інституцькій, до незаконного захоплення державної влади, а також злочинної бездіяльності, що призвела до втрати Криму, і за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
5. Заборонити особам, які прийшли до влади внаслідок державного перевороту 2014 року займати керівні посади в держслужбі.