Шановні українці!
Метою даної петиції є запобігання наростаючій загрозі всьому живому як на Україні, так і на планеті! Від засмічення її поверхні та водних об’єктів використаними виробами з пластику, потребує невідкладного вирішення як у міжнародному вимірі, так і в межах кожної окремої країни, у тому числі й нашої країни.
Згідно ЗУ «Про захист прав споживачів»: безпека продукції - відсутність будь-якого ризику для життя, здоров'я, майна споживача і навколишнього природного середовища при звичайних умовах використання, зберігання, транспортування, виготовлення і утилізації продукції.
Пластик - термопластичний полімер етилену, що використовується як єдиний або основний структурний компонент пакетів.
Виробництво пластика вимагає використання хімічного і термічного впливу на нафтопродукти, крім того, воно дає шкідливі відходи. Налічується близько чотирьох тисяч хімічних речовин, що застосовуються для виробництва різних видів пластику. Багато з них токсичні. При нагріванні поліетилену йде виділення в повітря летких продуктів термоокисної деструкції, що містять оцтову кислоту, формальдегід (надає загальнотоксичну дію), ацетальдегід (викликає подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, задуху, різкий кашель, бронхіти, запалення легенів), оксид вуглецю(викликає задуху). Чим вище температура поліетилену, тим він більш шкідливе. А це вже згідно ЗУ «Про відходи», небезпечні відходи - відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
Експериментально доведено зв'язок між впливом пластика і захворюваннями нервової системи, рак, особливо на лейкемію, зниженням репродуктивної функції та генетичними мутаціями.
Пластик небезпечний на всіх етапах свого існування!
Що потрібно для захисту здоров'я від пластику:
- Знизити виробництво пластика як в Україні, так і по всьому світу, відмовитися від одноразових виробів, розвивати сферу переробки, з метою переробити величезні кількість пластику, що скупчився за 50 років.
- Повернутися до використання безпечних матеріалів: дерева, кераміки, натуральних природних тканин, скла і металу. Всі ці матеріали піддаються переробці, але головне, безпечні для навколишнього середовища.
Просимо Владу організовувати інформаційно-просвітницьку роботу у школах та дошкільних закладах, щодо негативного впливу поліетилену та засмічення навколишнього середовища. Бо з дитинства ми виховуємо культуру думки.
Розробити програму щодо поетапного плавного переходу, відмови від одноразових поліетиленових пакетів.
Всі законопроекти "Про зменшення кількості окремих видів відходів з поліетилену в цивільному обігу" № 9507, №9507-1, №9507-2 не підтримані ВР України і це питання залишається не вирішеним, тому Наголошуємо на скорішому прийнятті Важного Закону для суспільства України!