Шановний пане Президент!
Цим висловлюємо свою повагу й просимо застосувати доступні заходи впливу для вирішення проблеми росту злочинності в Україні. Йдеться про так звану "колекторську діяльність" - збір існуючих й вигаданих боргів в позасудовому порядку, шляхом застосування психологічного насильства (докучливі телефонні дзвінки боржнику, його родичам, дітям, колегам, роботодавцю, погрози, образи, переслідування, приниження, розповсюдження недостовірної інформації про особу-боржника, в тому числі підроблених порнографічних матеріалів тощо).
Одже, мова йде про вчинення злочинів, передбачених частиною 3 статті 355 Кримінального кодексу України - примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене організованою групою. Діючий Кримінальний кодекс України передбачає за цей злочин покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 8 років. Нерідко в діях колекторів є склад інших злочинів - хуліганство, вимагання, шантаж, доведення до самогубства тощо.
Але розшук й притягнення винних осіб до відповідальності не відбувається взагалі. Замість цього, з боку Парламенту неодноразово були спроби легалізувати цю злочинність, зробивши її "професійною діяльністю" (остання спроба - проект закону №2133, який вже прийнято в першому читанні).
Слід підкреслити, що сучасне право розцінює психологічне насильство так само, як і фізичне. Відповідно, "колекторськи послуги" слід сприймати, як різновид катування.
Ми впевнені, що діюче законодавство надає будь-якому кредитору достатньо ефективних засобів захисту порушеного права, в тому числі - повернення боргів. Залежно від обставин справи, особа може звернутися за захистом свого права до нотаріуса, правоохоронніх органів, або до суду. Для виконання судових рішень існує інститут державних та приватних виконавців.
Психологічне катування боржника та його сім'ї колекторами не може вважатися рисою цивілізованої країни.
У зв'зку із наведеним, просимо Вас застосувати доступні владні повноваження для відновлення монополії Держави на будь-який примус щодо фізичної особи. Ми - народ - бажаємо бачити осіб, що сьогодні займаються "колекторською діяльністю", у містах позбавлення волі. Також, ми бажаємо бачити там осіб, які у минулому мали відповідний досвід організації і здійснення таких дій.