№22/088518-еп

Пропоную встановити меморіальну дошку за рахунок держави нашому земляку, видатному політику та чудовій людині ВОЛОДИМИРУ АНТОНОВИЧУ ІВАШКО.

Автор (ініціатор): Пінега Сергій Михайлович
Дата оприлюднення: 10 березня 2020
Є історичні постаті історії. Такою постаттю можна назвати Горбачова М., людина зусиллями якої стався різкий поворот в історії не тільки СРСР, але й всього світу.
Ті, хто жаліє за СРСР називають Горбачова М – зрадником. Але якщо глибше розуміти процеси того часу, можна зрозуміти, що це не так. Я один із тих хто голосував за незалежність України, але не тому, що я ненавиджу росіян, я вважаю їх нашими братами.
Дуже добре пам’ятаю початок перебудови і що тому передувало. А передувала реальна загроза ядерної війни і це не жарт, вона висіла в повітрі: цей напряг в політиці, відносинах, СМІ відчувався скрізь.
Перша величезна заслуга перебудови Горбачова М. в цьому – вважаю, що він врятував Землю від ядерної війни, можливість якої на той момент була надто висока.
Низький Вам уклін за це, Михайло Сергійович!
Друга важлива складова процесу перебудови: Державна, партійна побудова СРСР збудована в XX сторіччі була настільки негнучка, що по іншому перебудову не можна було провести, ніж так, як це зробив Горбачов М.
В той час вживались різні заходи, законодавчі та партійні ініціативи направлені на перебудову поглядів, економіки, ефективності, але апарат СРСР був настільки негнучкий, що стратегічно цього монстра можна було розвалити тільки так, як сталось.
Хочу перейти до людей, які були поруч з Горбачовим М і які сприяли/не сприяли йому в ті, часи.
Україна, як одна з найпотужніших республік СРСР, не була осторонь цих процесів. Найвидніші діячі України того часу включились у вир перебудови. Переломний епіцентр боротьби за перебудову був не в Києві і не в Біловезькій пущі, а був в Москві.
З тих, хто пішов в «обойму», в команду Горбачова М від України були на скільки я пам’ятаю - двох:
Івашко В і Олійника Б. Останній швидко вийшов з його команди назвавши його «князем тьми».
Щодо Івашка В.А. – він був самою авторитетною фігурою політики того часу на Україні (Голова ВР УРСР), був обраний Заступником Генерального секретаря ЦК КПРС.
Не будь Івашка В.А. на той вирішальний час поруч із Горбачовим М. впевнений перебудова закінчилась, як і почалась і СРСР перейшов би ще в гіршу консервативно військову форму існування.
XXVIII з’їзд КПРС мав усі передумови змістити Горбачова М і почату ним перебудову у відставку.
Нажаль історична правда поки не восторжествувала: ім’я Івашко В.А. забутого і поруганого певними колами недалекоглядних політиків не зайняло достойне місце в історії.
Пропоную встановити меморіальну дошку за рахунок держави нашому земляку, видатному політику та чудовій людині: ВОЛОДИМИРУ АНТОНОВИЧУ ІВАШКО.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гладиш Тетяна Михайлівна
03 червня 2020
2.
Гладиш Андрій Михайлович
12 травня 2020
3.
Бабій Ольга Михайлівна
27 квітня 2020
4.
Ремпель Анна Михайлівна
21 квітня 2020
5.
Воленберг Сергій Володимирович
30 березня 2020
6.
Ковянов Юрій Іванович
13 березня 2020
7.
Мороз Ніна Юріївна
12 березня 2020
8.
Полковніков Сергій Павлович
10 березня 2020
9.
Пінега Сергій Михайлович
08 березня 2020
9
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 6 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.