Шановний Володимире Олександровичу! З великою повагою звертаюся до Вас як особисто, так і від імені всіх одеситів. Недавня ситуація з пожежею в будинку Асвадурова (коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу) показала українцям неготовність пожежників до деяких випадків забезпечення екстреної допомоги, а саме порятунку людей у разі блокування їх на поверхах, які знаходяться над джерелом загоряння. Багатьом довелося стрибати з 5 поверху прямо на машини або просто на землю, аби не бути враженими вогнем. З огляду на це, постає закономірне питання: чому українські пожежники не забезпечені спеціальним обладнанням, що допомагає зловити громадян у разі перешкод під час спуску? І чому в нормах пожежної безпеки не прописано наявність таких приладів? Цілком зрозуміло, що за наявності відповідного фінансування ДСНС України, кількість ПОСТРАЖДАЛИХ і ЗАГИБЛИХ була б набагато меншою.
До Вашої уваги додаю найкоротшу інформацію про можливі види порятунку громадян у подібних випадках:
• Натяжне рятувальне полотно. Для розгортання такого потрібно не менше 16 осіб. Доцільно використовувати для порятунку людей з висоти не більше 10 метрів (вікно 4-го поверху). Після стрибка людина все ще може травмуватися, але ушкодження, отримані від падіння, будуть набагато менші. Ціна полотна - від 600 дол.
• Пневматичні мати підходять для порятунку людей з висоти до 20 метрів (7-8-й поверхи). Мат «Каскад-5» має діаметр 4,25 метрів і вагу близько 60 кг. Наповнюється від балона за три хвилини. Ціна - близько 5 тис. доларів.
• Спіральний рятувальний рукав. Стрибнувши в середину, людина зі швидкістю близько 3 м/с спускається вниз. Довжина рукава може досягати 100 метрів. Конструкція дозволяє рятувати до 5-10 чоловік за хвилину. При цьому не відбувається посилення психологічного навантаження, адже людина на мить перестає бачити те, що відбувається навколо. Пристрій може встановлюватися на звичайні підйомники і зовні захищений тепловідбивною оболонкою. Для різної висоти потрібно використовувати рукава різної довжини. Ціна пожежного рукава, який можна використовувати до 20-го поверху - від 8 тис. доларів, до 3-го поверху - трохи дешевше. Вага приладу складає менше кілограма на погонний метр. За час служби це дозволяє врятувати не менше 300 осіб.
• Рятувальний трап-жолоб – конструкція з міцної тканини, яку рекомендується використовувати для рятувальних операцій в школах і лікарнях. Дозволяє визволити з палаючої будівлі по п'ять і більше осіб на хвилину і доступний для людей з фізичними обмеженнями. Ціна - від 7 тис. дол.
Висновок:
Наприклад, в Одесі дев'ять пожежних частин. Щоб закупити для кожної з них по два натяжних полотна, два пневматичних мати, два жолоби і чотири рятувальні рукави різної довжини, необхідно витратити по 55 тис. доларів. Загалом для забезпечення міста знадобиться приблизно 500 тис. доларів або 12-13 млн гривень.
Наведені вище засоби порятунку застосовуються лише в надзвичайних ситуаціях, тому можуть використовуватися протягом довгого періоду і рятувати життя і здоров'я сотень людей.
Просимо Вас відгукнутися на «крик про допомогу» всіх громадян України, переглянути норми пожежної безпеки та виділити кошти з державного бюджету на дані непередбачені потреби. МИ не хочемо повторення подібних ситуацій в нашій країні!
Дякуємо заздалегідь.
Громадянин України Коган Ян Володимирович
Громадяни міста Одеса
Громадяни суверенної та незалежної України