Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1028 від 15 листопада 2019 року «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти» у 2020 році має бути здійснена виплата допомоги у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2020 р., вчителям закладів загальної середньої освіти, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років. У цій же постанові вказано, що такі виплати передбачені «окремим категоріям педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти».
3 березня 2020 року на Урядовому порталі з’явилось повідомлення, що кошти на згадані вище виплати вже спрямовано на місця. У повідомлення зазначено: «Виплату отримають педагоги, які станом на 1 січня 2020 року працювали вчителем та мали педагогічний стаж до 10 років включно, мають педагогічне навантаження у 2020 році та продовжують обіймати посаду вчителя».
За інформацією педагогів, у різних регіонах України ще з грудня 2019 - січня 2020 і по сьогодні місцеві органи самоврядування, відділи освіти чи навіть адміністрації закладів освіти формують списки на отримання цієї допомоги, які подають у бухгалтерії чи до відділів освіти.
Колеги з різних регіонів повідомляють, що з таких списків вилучають заступників директора з виховної та навчально-виховної роботи, психологів, педагогів-організаторів, вихователів груп продовженого дня, соціальних педагогів та ін., аргументуючи це тим, що вони не підпадають під цю постанову.
Ці всі та інші категорії працівників працюють з дітьми, мають крім того навантаження годин з предметів, за якими мають відповідний диплом про закінчення педагогічного вузу.
Слід відмітити, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. N 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» до категорії педагогічних працівників належать: «директори шкіл, заступники директора з навчально-виховної та виховної роботи, педагог-організатор, практичний психолог, соціальний педагог, керівник гуртка, секції, студії, інших форм гурткової роботи»
Прохаємо Вас розібратися в цій ситуації і не розділяти педагогів на вчителів і невчителів.