Висловлюючи глибокий жаль з приводу пандемії коронавірусу у світі та в Україні, виявляючи солідарність з усіма нашими громадянам та дбаючи про майбутнє працівників музичної індустрії та суміжних професій, звертаємося до Президента України з пропозиціями внести до Верховної Ради України (як невідкладні) законопроекти, які спрямовані на економічне стимулювання і відновлення роботи музичної індустрії в період пандемії та в посткризовий період.
Звертаємо увагу, що музична індустрія перша відчула економічні втрати, пов'язані з карантинними заходами, що були впроваджені органами державної влади і місцевого самоврядування на всій території України, тому що діяльність галузі має масовий характер.
Тисячі людей по всій країні (після оголошення карантину) не вийшли на роботу та були змушені перенести свою діяльність на осінь 2020 року, хоча виплачують заробітну плату своїм колективам кожного дня.
Розробивши конкретні пропозиції щодо впровадження державою заходів економічного стимулювання, пропонуємо Президенту України виступити суб'єктом законодавчої ініціативи та внести зміни до чинного законодавства, котрі допоможуть власникам підприємств цієї сфери зберегти робочі місця та можливість виплачувати заробітну плату працівникам для збереження виробничих спроможностей, надання якісного музичного контенту українським громадянам в період пандемії, а саме внести пакет законодавчих змін щодо:
1. Запровадження податкових канікул для платників єдиного податку (третя група) до 2021 р. (музикантів, артистів, аранжувальників, авторів-виконавців, менеджерів артистів, продюсерів, маркетологів, квиткових операторів, організаторів концертних турів, концертних виступів та фестивалів, персоналу, який забезпечує концертні заходи (звукорежисери, світлооператори, режисери, працівники сцени та інший технічний персонал, що забезпечує масові заходи)).
2. Зміни до Податкового кодексу України з державної підтримки та розвитку культури, а саме: звільнення від оподаткування операцій з постачання та розповсюдження національного культурного продукту, що надасть можливість спрямувати зекономлені кошти на її розвиток. Підпунктом 197.1.31 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України вже передбачено звільнення від ПДВ таку діяльність, але вказана норма хоч і існує з 2012 р., але практично не застосовується, оскільки була колізійно сформована законодавцем, тому декларативна. Очевидно, що в період кризи ця ситуація підлягає виправленню.
3. Запровадження списку галузей економіки, в тому числі і музичної сфери, діяльність яких безпосередньо торкнувся коронавірус, з метою компенсації державою 60% заробітної плати її працівникам. Ці кошти можуть бути перерозподілені з невикористаних у зв’ язку з карантином бюджетних коштів, виділених на сферу культури та Українського культурного фонду, а також з інших джерел. Решту 40 % розміру заробітної плати оплачує роботодавець, але в сумі, не вищій за мінімальну заробітну плату.
4. Введення пільгового періоду і зниження орендних ставок концертних майданчиків державної форми власності для організації концертів.
Окремо просимо звернути увагу на залучення наших представників у разі створення робочої групи під час опрацювання порушених в даній Петиції питань по розробці законопроектів та той факт, що у сфері культури на сьогодні профільний міністр відсутній.