Сьогодні увесь світ і Україна, як його частина, опинилися перед небезпекою зараження новим вірусом, що має істотний відсоток летальності. В зв’язку з цим у державі було запроваджено карантинні заходи, що є цілком доречним. Але ці заходи виявилися болісними для великої групи населення, а саме - для тих, хто виховує малолітніх та неповнолітніх дітей без сторонньої допомоги.
Річ іде про людей, хто, маючи обов’язок піклування про дитину (дітей) під час карантину втратив єдине джерело існування – оплачувану роботу. Далеко не всім співробітникам підприємств, особливо у приватному секторі, було збережено заробітну платню на час вимушеного відсторонення від праці, або надано можливість скористатися оплачуваною відпусткою. Деякі с цих людей, переважно жінки, виховують і утримують дітей в умовах, коли ані держава, ані другий з батьків жодним чином їм не допомагають. Тобто, мається на увазі ухилення від аліментів, стягти які примусово буває важко та довго.
Фактично, позбувшись роботи та чергової зарплатні, ці люди: матері та батьки (особи, що їх замінюють), що виховують самотужки дітей, залишилися сам на сам з прямою загрозою існування. І таких людей – тисячі, десятки тисяч.
З огляду на вище викладене,
Просимо:
В рамках боротьби з короновірусом призначити державну соціальну (або іншу) допомогу в розмірі мінімальної зарплатні, вирахованої виходячи с кількості днів карантину, для осіб, які відповідають таким крітеріям:
1. Мають на утриманні одну або більше дітей;
2. Є офіційно працевлаштованими;
3. Не мають інших джерел фінансового доходу, окрім зарплатні та супутніх виплат;
4. Є відстороненими від роботи за основним робочим місцем у зв’язку з карантином;
5. Протягом мінімум двох місяців не отримують аліменти або інші виплати, пов’язані з утриманням дитини.
Ніхто не знає, як буде розвиватися епідеміологічна ситуація в Україні. Дасть Бог, карантин скінчиться. Можливо – його доведеться продовжити. Навіть якщо допомога буде виплачена цим людям з запізненням – вона, принаймні, допоможе розрахуватися з боргами, що виникнуть за час вимушеного безробіття.
Сподіваємся на державну підтримку та Ваше особисте розуміння.