№22/091986-еп

Скасування заборони відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон. Встановити певні обмеження при гулянні у вищеперелічених зонах.

Автор (ініціатор): Колпакова Галина Ігорівна
Дата оприлюднення: 07 квітня 2020
Потрібно скасувати заборону відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон. Встановити певні обмеження при гулянні в перелічених зонах.

Більшість країн дозволяє відвідування парків, лісопаркових зон під час карантину, а саме Канада, США, Німеччина, Нідерланди, Велика Британія, Швейцарія, Чехія. Вони дозволяють дистанційні прогулянки. Лише за заборону є 5 країн Італія, Ізраїль, Франція, Польща, В'єтнам, але в деяких з них крім гулянням з собаками, ще дозволяють гуляти з дітьми в парку.
Я вважаю, що нам потрібно перейняти досвід більшості країн. Від прогулянок на природі буде дуже багато користі. А якщо з розумом встановити обмеження під час самих прогулянок (дистанції та інше) то можна уникнути ризиків заразитися короновірусом

***
Чому закон про заборону відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон є нелогічним.


Міністерстві охорони здоров’я говорить, що:
"Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м). "


Алла Мироненко докторкою медичних наук, завідувачкою відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського
Алла Мироненко: Не виходити на вулицю — це взагалі неправильно. Так, коли людина виходить — у неї є ризик захворіти, якщо кудись зайде чи буде спілкуватись з людьми. На вулиці фактично неможливо заразитись, тому що на свіжому повітрі збудник розсіюється. Якщо ви йдете, нічого не торкаєтесь, не підходите ні до чого близько, то свіже повітря вам не завадить. головне щоб не було організованих груп близького спілкування, але нашим людям це важко пояснити.

Андрій Юрійович - лікар-імунолог вищої категорії, завідувач лабораторією іммунореабілітологіі інституту імунології та мікробіології ім. Мечникова Академії медичних наук України:
«На думку більшості фахівців і згідно з офіційною позицією МОЗ, на свіжому повітрі навіть при зустрічі з хворим шанси заразитися мінімальні. Тому особисто я не бачу в прогулянках в парках або в прибережні зоні ніякої небезпеки, при дотриманні елементарних запобіжних заходів. »

інтерв'ю доктора Дейва Прайса з центральної клініки * Нью-Йорка, який вже більше місяця бореться з COVID-19 на передовій.
Переклала (на рос.) Ольга Заїкіна, Підготувала Марія Денисова
«Есть мнение, что можно заразиться и через воздух, но на данный момент наблюдения показывают, что таким образом можно подцепить вирус, только находясь с инфицированным человеком на близком расстоянии в течение продолжительного времени, то есть течение 15-30 минут. Однако ещё раз повторю: подавляющее большинство заражений происходит именно через физический контакт и последующее прикосновение к лицу»
***
Чи можливо взагалі заразитися в парках, скверах, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон. Які треба створити обмеженя

Інформація від МОЗ Укоаїни
"• Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).
• На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.
• Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
• Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м."


Згідно цієї інформації потрібно :
1) ввести правило дистанції 2м для прогулянок.
Також для повної безпеки
2) заборонити сидіти на лавочках, адже інфікована людина може лишити (кашлянути) вірус на лавці і інші люди, якщо торкнуться цієї лавки, а потім обличчя, то інфікуються.
3) Заборонити пікніки, шашлики і усяке вживання їжі.
Також нехай у парку, лісопарку діють заборони, які уряд ухвалив 6 квітня (окрім носіння масок), а саме
• переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
• перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів;

При таких заборонах і їх контролю з боку правоохороних органів, потреба в масках і респіраторах відпадає у парку,лісопарку адже як говорить МОЗ (і нетільки МОЗ) "заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м)."

Функція маски це лише зменшення відстані на якій можна заразитися.
Заступник глави МОЗ, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко: «з маскою зменшується відстань, на яку інфікована людина поширює збудника хвороби, зокрема коронавірус.»


***
Що буде, якщо не поміняти ситуацію

Може порушитися наш фізіологічний цикл і зникне сезонність вірусів, тобто люди можуть хворіти однаково, як в теплу пору, так і в холодну.

Від сухого повітря люди стають вразливішими до ГРВІ
«А от що, без сумніву, впливає на нашу здатність протистояти вірусам, - це вологість повітря.
Коли повітря дуже сухе, кількість слизу, що покриває наші легені та дихальні шляхи, зменшується. Ця секреція утворює природний захист від інфекцій, і з нею ми стаємо менш вразливими до вірусів»
Після карантину дітям, особливо найменшим, буде дуже важко адаптуватися до свіжих потоків повітря, може зрости їх кількість, що захворіє.
Загалом знижений імунітет в квартирі дасть про себе взнаки після закінчення карантину, коли всі повиходять з дому.


***
Що буде, якщо дозволити відвідувати парки і ліси

Потреба у вітаміні D, диханні на свіжому повітрі є також важлива. Дихання на свіжому повітрі дозволить підтримувати здорові легені. Активність на природі дозволить зміцнити імунітет. Також таке дозвілля покращить психологічний стан стривожених дорослих і не вигуляних дітей, що також добре позначиться на здоров’ї. Особливо потребуть часопроведення на свіжому повітрі діти. Вітамін D, який виробляється на сонці, додатково зміцнить імунітет. Це все в комплексі може частково покращити ситуацію з пандемією.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Цибульник Максим Анатолійович
07 липня 2020
2.
Віноградов Віталій Валерійович
06 липня 2020
3.
Гладиш Тетяна Михайлівна
05 липня 2020
4.
Рутар Галина Андріівна
02 липня 2020
5.
Радченко Олена Михайлівна
30 червня 2020
6.
Шаталов Володимир Вячеславович
29 червня 2020
7.
Сироватська Ксенія Романівна
25 червня 2020
8.
Гірченко Юрій Вікторович
25 червня 2020
9.
Скерскі Оксана Петрівна
23 червня 2020
10.
Пескова Оксана Сергіївна
22 червня 2020
11.
Ткаченко Євгеній Григорович
22 червня 2020
12.
Борисова Катерина Василівна
19 червня 2020
13.
Панасюк Віталій Васильович
08 червня 2020
14.
Кирилюк Андрій Олексійович
01 червня 2020
15.
Крятов Анатолій Павлович
28 травня 2020
16.
Лучко Валентина Миколаївна
28 травня 2020
17.
Василинюк Едуард Богданович
28 травня 2020
18.
Головань Яким Миколайович
26 травня 2020
19.
Дячишина Тетяна Віталіївна
24 травня 2020
20.
Ямборко Андрiй Олегович
23 травня 2020
21.
Гусаренко Ольга Володимирівна
21 травня 2020
22.
Астахова Юлія Анатоліївна
21 травня 2020
23.
Костенко Дмитро Андрійович
20 травня 2020
24.
Тимохіна Людмила Федорівна
18 травня 2020
25.
Костромин Владимир Николаевич
17 травня 2020
26.
Бойчук Олександра Сергіївна
17 травня 2020
27.
Харьковенко Денис Олександрович
16 травня 2020
28.
Пономаренко Олександр Володимирович
16 травня 2020
29.
Данилюк Людмила Володимирівна
15 травня 2020
30.
Сазонова Алла Василівна
09 травня 2020
691
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено