Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/093004-ен «Про відкликання законопроекту № 3316», розміщену на вебсайті Офіційноuj інтернет-нредставницз ва Президента України 15 квітня 2020 року громадянином С.Є.Гулою
Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто електронну петицію № 22/093004- еп «Про відкликання законопроекту № 3316», розміщену 15 квітня 2020 року на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України громадянином С.Є.Гулою, яка набрала 25 000 підписів громадян.
Дякую за висловлену громадянську позицію.
Повідомляю, що автором законопроекту «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на грунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та тендерної ідентичності) (реєстр.№ 3316 від 09.04.2020) є народний депутат України О.Василевська-Смаглюк.
Стаття 1 Конституції України проголошує, що Україна є правовою державою. Відповідно до частини першої статті 8 Основного Закону в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України). Приписами статті 83 Конституції України визначено, що порядок роботи Верховної Ради України встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.
Відповідно до частини першої статті 93 Основного Закону України народний депутат України, як і Президент України та Кабінет Міністрів України, є самостійним суб'єктом права законодавчої ініціативи у Верховній Раді України.
Згідно із статтею 12 Закону України «Про статус народного депутата України» народний депутат України має право законодавчої ініціативи, яке реалізується у формі внесення до Верховної Ради України законопроекту, проекту постанови, іншої законодавчої пропозиції. Порядок внесення законопроекту та порядок їх розгляду визначаються Законом України «Про Регламент Верховної Ради України».
Також Регламентом, зокрема статтею 104, передбачено, що законопроект може бути відкликаний суб'єктом права законодавчої ініціативи, який його вніс, до включення такого законопроекту до порядку денного сесії Верховної Ради. Законопроект, включений до порядку денного сесії Верховної Ради, до його прийняття Верховною Радою в першому читанні за основу може бути відкликаний за рішенням Верховної Ради і знятий з розгляду. Порушення питання про відкликання законопроекту здійснюється шляхом подання заяви ініціатором внесення - суб'єктом права законодавчої ініціативи на ім'я Голови Верховної Ради України.
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
До Верховної Ради внесено законопроект №3316 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності). Автор — депутатка від «Слуги народу» Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна.
Даним законом пропонується встановити кримінальне покарання у вигляді штрафів та тюремного покарання за нетерпимість, публічні заклики, приниження гідності за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.
Однак, по суті, даним законопроектом нівелюються такі конституційні права, як: право на свободу слова, думки та вільного вираження своїх поглядів та переконань, а також: своболди мітінгів та зборів, а отже він є таким, яким не відповідає основоположним конституційним правам людини та громадянина.
Зважаючи на вище викладене, прошу доручити фракції Слуга народу відкликати даний законопроект із Верховної Ради України.