В Україні після розподілу коштів для боротьби з COVID-19 склалась невтішна тенденція, коли лікарів, а відповідно й їхніх пацієнтів, поділили на 4 сорти.
Перший сорт – це київські медпрацівники, які працюють з пацієнтами з підозрою на коронавірус. Їхні доплати із місцевого бюджету складатимуть 9 посадових окладів. Загальна сума допомоги – 10,8 млн.грн. Ці доплати отримають в Києві приблизно 900 осіб.
Другий сорт – це решта медпрацівників України, які працюють з пацієнтами з підозрою на коронавірус. Їхня доплата складатиме 300 відсотків, тобто 3 посадові оклади.
Третій сорт – медпрацівники, які працюють в умовах карантину, але не працюють безпосередньо з пацієнтами з підозрою на коронавірус. Їхні зарплати залишаються без змін.
Четвертий сорт – медпрацівники майже 1000 лікарень, які не отримали належного фінансування. Їхні зарплати зменшаться.
Очевидно, що рівень заробітної плати та кількість коштів, виділених для закладів охорони здоров’я, максимально впливають на якість лікування пацієнтів. Тому дана петиція стосується не лише медпрацівників, а й пацієнтів.
Яким має бути фінансування медицини, щоб пацієнт мав змогу видужати та побороти хворобу?
Спецфонд повинен бути збільшений за рахунок Державного, а не місцевих бюджетів, які сьогодні надто слабкі, щоб на належному рівні піклуватись про медпрацівників та медичні заклади.
Доплати для тих, хто працює з пацієнтами, у яких є підозра на коронавірус, мають бути однаково високі по всій Україні.
Належні та рівні доплати повинні бути у всіх медиків, які працюють в умовах карантину, оскільки вони також ризикують своїм життям і здоров’ям.
Державна влада повинна гарантувати зарплати медпрацівникам та збереження фінансування всім закладам охорони здоров’я, які сьогодні попали «під ніж» медреформи.
Де взяти кошти на медиків, пацієнтів та лікарні?
Повернутись до перегляду Державного бюджету України й адекватно та радикально скоротити видатки на утримання влади.
1. Зменшити заробітні плати для всієї системи державної та місцевої влади не лише на час карантину, а й до кінця 2020 року.
2. Суттєво скоротити видатки на утримання МВС, Офісу Генерального прокурора, Офісу Президента, Верховної Ради та інших органів державної влади, які фактично не були скорочені при перегляді бюджету.
3. Припинити бюджетне фінансування партій бодай до кінця 2020 року.
Інформація до відома. Більшість медиків, що захворіли на коронавірус, не працювали в інфекційних відділеннях. Вони заразилися, працюючи в реєстратурах, медицині екстреної допомоги, у приймальних та інших відділеннях лікарень.
Сьогодні всі медики ризикують своїм життям і всі пацієнти повинні мати належне лікування незалежно від місця проживання та наявності коштів у місцевому бюджеті!