На даний момент існує безліч доказів гонінь та утисків прав віруючих УПЦ. Захоплення і напади на храми УПЦ, підпали і осквернення храмів. Погрози вбивством і нападу на священиків та вірних УПЦ. Неправдива інформація з вуст Українських ЗМІ на адресу УПЦ. Ми - віруючі люди, парафіяни храмів УПЦ, просимо захистити наші права на вільне віросповідання і захистити УПЦ від гонінь.
Деякі факти про УПЦ, щоб розвіяти МІФИ!
1. Відповідно до Статуту УПЦ, зареєстрованому згідно з українським законодавством, Українська Православна Церква — самостійна і незалежна у своєму управлінні та устрої.
УПЦ самостійно обирає собі Предстоятеля і єпископів, самостійно веде адміністративну і господарську діяльність. Висвячують священиків єпископи УПЦ на власний розсуд. Вища влада в Українській Православній Церкві належить Собору, який скликається в складі єпископів, кліриків і мирян УПЦ. Постанови Собору набувають чинності відразу після їх ухвалення.
УПЦ зареєстрована в державних органах як «Українська Православна Церква», без приставки «Московського Патріархату». Приставка МП — винахід журналістів, щоб відрізняти УПЦ від КП.
Самостійність і незалежність УПЦ визнано всім православним світом.
2. В Україні Помісна Церква вже давно існує!
Вона народилася в 988 р., коли Київська Русь прийняла християнство. Тобто Помісна Церква в Україні існує вже понад 1000 років!
З 27 жовтня 1990 року наша Церква є незалежною у своєму управлінні. В цей день Патріарх Московський і всієї Русі Алексій ІІ видав грамоту, в якій говорилося:
«Благословляємо... силою Всесвятого і Животворящого Духа бути віднині Православній Українській Церкві незалежною і самостійною у своєму управлінні».
Помісна Церква — це не обов'язково повністю незалежна (автокефальна) Церква. Наприклад, Помісна Фінляндська Православна Церква є автономною в складі Константинопольського Патріархату, а Помісна Японська Православна Церква — автономна у складі Московського патріархату.
Точно також і УПЦ є Помісною Церквою народу України, яка перебуває в духовній єдності з усіма Православними Церквами світу.
3. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира у багатьох храмах УПЦ богослужіння вже давно відбуваються українською мовою (за бажанням парафіян).
А також в храмах УПЦ богослужіння угорською, грузинською, румунською та іншими мовами.Правда в тому, що більшість парафій добровільно вибирає для богослужіння древній і загальний для всіх православних слов'янських народів церковнослов'янська мова - оскільки це традиційний богослужбовий мову українського народу, на якому наші предки молилися сотні років.
А ось якою мовою в УПЦ богослужіння не відбуваються - так це на російській.
Щодо ж позабогослужбові використання мови треба відзначити, що вся документація Київської Митрополії та офіційні видання УПЦ виходять українською мовою.
4. Ні копійки грошей від УПЦ в Москву не йде! Більш того, на початку 1990-х років патріарх Московський Алексій ІІ написав листа на адресу тодішнього українського уряду, в якому був прописаний ясний і недвозначний відмову РПЦ від будь-якого церковного майна на території України. Правонаступницею РПЦ в Україні оголошувалася Українська Православна Церква.
Єдиний зв'язок між Українською Православною Церквою і Московським Патріархом полягає в спільній молитві, яка свідчить, що через Руську Православною Церква віруючі України мають молитовне єднання з усім православним світом.
Церковні пожертви в УПЦ розподіляються відповідно до потреб парафій і єпархіальних центрів з благословення місцевого єпископа.
За час незалежності України на пожертвування віруючих УПЦ зведені тисячі храмів і сотні монастирів, які є пам'ятками архітектури і предметом гордості Української держави.