Шановний Володимир Олександрович!
Як голова правління ОСББ я вивчив Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-У111 від 22.06.2017р., із змінами, внесеними ЗУ № 2454-У111 від 07.06.2018р " і прийшов до висновку, що він вигідний в першу чергу монополістам в особі постачальників теплової енергії та водопостачання, і спрямований в першу чергу для пограбування народу України.
Поясню в чому полягає грабіж.
Закон про комерційний облік написаний красиво але, розберемо цю проблему на прикладі Міськводоканалу. Раніше у багатьох будинках вже були встановлені загальні лічильники на воду (в моєму будинку він був встановлений). Потім мешканці будинку, щоб не платити за завищеними тарифами водоканалу "за середнім показником" стали встановлювати в свої квартири водомірні лічильники. І щомісяця подають данні по витраті води в водоканал і тепломережу. В результаті їм нараховуються суми за фактом витрат води на конкретну квартиру. Лічильник ж який стояв на вводі в будинок став непридатним через непотрібність. Водоканал (або ЖЕК) перестали його обслуговувати, так як потреби в ньому більше не було. Всі мешканці будинку мають у своїх квартирах водомірні лічильники як на гарячу так і на холодну воду. І комерційний облік за фактом і так вже є.
Тепер нас намагаються цим Законом ввести в оману і змусити поставити загальні лічильники на будинок, і все було б непогано, але лічильники хочуть поставити за рахунок мешканців, а не за рахунок монополіста постачальника теплової енергії і водоканалу.
Навіщо? Напевно для того, щоб перенести різницю між фактичними показаннями на загальному лічильнику і тими показниками які подають мешканці будинку в бухгалтерію цих монополістів.
Я так розумію що Закон написаний саме для цього. В кінцевому підсумку кожен мешканець будинку буде страждати матеріально, від різниці в показаннях між загальною витратою і показаннями мешканців будинку (так як хтось з мешканців передасть покази вчасно а хтось забуде).
Чому проблему водоканалу або теплових мереж намагаються перенести на плечі всіх мешканців? В кінцевому підсумку вигоду від цього Закону отримує монополіст, так чому за його вигоду повинен платити я як звичайний мешканець будинку? Якщо хоче встановити лічильник монополіст так нехай і встановлює за свій рахунок.
Чому компанія Запоріжгаз встановлювала загальнобудинкові лічильники за свій рахунок? Яка різниця між Запоріжгаз і Водоканалом з МТМ? Чому для одних пишуть Закони а для інших ні.
Висновок тут очевидний. Зараз ці організації всілякими способами хочуть показати збитковими для того, щоб їх спокійно приватизувати за копійки. І перекласти величезні суми витрат на кожного мешканця нашого міста.
Чи не простіше було зобов'язати всіх тих, хто ще не встановив лічильники у себе в квартирі їх встановити. Це було б набагато дешевше і ефективніше. І комерційний облік був би на належному рівні.
І ще ... нам зараз стали надсилати інформаційні листи із зазначенням що в країнах Європи ціни на воду більше ніж у нас. Це зрозуміло що там більше і що? Чому нам не показують їх зарплати (пенсії, соцвиплати), яка різниця між їх доходами і їх витратами, відсотками в банку, цінами на автомобілі і т.д. Мабудь підготавлюють для збільшення тарифів.
Тому прошу Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-У111 від 22.06.2017р., Із змінами, внесеними ЗУ № 2454-У111 від 07.06.2018р "скасувати або змінити пункти, де йдеться про встановлення лічильників за рахунок співвласників будинку. Якщо треба встановити, то нехай встановлюють, але - за рахунок монополістів.
З повагою, Перепелятніков В.Н.
Голова правління ОСББ