Після зупинки більшості підприємств та закриття офісів українці були змушені залишитись вдома без роботи. Однак щомісячні платежі за проживання залишились.
Однією з найбільш вразливих груп населення стали орендарі житла, які змушені і надалі віддавати значну частину свого доходу у якості орендної плати. В одному Києві кількість орендарів житла за різними оцінками сягає 500 тис. - чоловіків, жінок, дітей, що опинилися перед загрозою виселення та втрати житла через брак коштів.
Та наразі Уряд вперто ігнорує інтереси цієї групи населення.
Стаття 47 Конституції України: «Кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду.» В умовах карантинних обмежень, що запровадив Уряд, українці не взмозі більше реалізувати свої конституційні права на житло.
Просимо Президента, як Гаранта Конституції, вжити негайних заходів щодо підтримки цієї категорії населення. Наприклад, розробити програму компенсації вартості оренди на основі договору оренди. Це може бути якась середня сума по місту залежно від площі квартири.
Компенсація має відбуватись щомісячно, протягом трьох місяців мінімум - два місяці карантину сьогодні + місяць на отримання наступної зарплати. У разі продовження карантину компенсації теж мають бути продовжені.
Петицію можуть підписати не лише орендарі, а і орендодавці, що розуміють становище своїх клієнтів і так само стануть вразливі після масового банкротства\виселення орендарів, та інші громадяни.
В умовах, коли Уряд ігнорує потреби населення – низова солідарність та інструменти прямої демократії – перший та необхідний крок.