З початку епідемії лікарі становлять п'яту частину всіх хворих. Сьогодні з 10 400 хворих 2063 - це лікарі. За останні шість діб 16 лікарів померли, виконуючи свій обов’язок, як військові на передовій. 22 квітня фракцією "Європейської Солідарності" зареєстрований законопроект який передбачає забезпечення та визначення обсягів страхування лікарів у разі захворювання чи на випадок смерті. Сьогодні у депутати ВР отримали підписні листи щодо проведення позачергового засідання для прийняття закону про страхування медиків.
Законопроєктом 3376 передбачається внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (щодо визначення розмірів обов’язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб), а саме статтю 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, № 29, ст. 228) пропонується викласти в такій редакції:
«Стаття 39. Заходи правового і соціального захисту медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб
Захворювання на інфекційні хвороби медичних та інших працівників, що пов'язані з виконанням професійних обов'язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб (надання медичної допомоги хворим на інфекційні хвороби, роботи з живими збудниками та в осередках інфекційних хвороб, дезінфекційні заходи тощо), належать до професійних захворювань.
Зазначені працівники державних і комунальних закладів охорони здоров'я та державних наукових установ підлягають обов'язковому державному страхуванню на випадок захворювання на інфекційну хворобу в порядку та на умовах, установлених Кабінетом Міністрів України.
Держава забезпечує страхові виплати у таких випадках та в таких розмірах:
1) у разі інфікування працівника – у 100-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
2) у разі смерті працівника – у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
У разі настання обставин, передбачених пунктом 1 частини третьої цієї статті, страхова виплата призначається і виплачується працівникові протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату.
У разі настання обставин, передбачених пунктом 2 частини третьої цієї статті, страхова виплата призначається і виплачується разово та в рівних частинах членам сім’ї, батькам та утриманцям померлого працівника протягом одного місяця з дня виникнення права на страхову виплату. Члени сім’ї та батьки померлого працівника визначаються відповідно до Сімейного кодексу України».
В умовах коли розробка вакцини від коронавіруса в далекій перспективі, дуже важливо підтримати і допомогти тим людям, без, яких її винахід може стати марним!
Пропоную разом підтримати розгляд закону на захист медиків! Не будьте байдужими!