№22/095050-еп

Шановний пане президенте України Володимире Олександровичу Зеленський! Прошу від імені роботодавців та працівників України розробити та своїм указом запровадити державну програму з всебічної підтримки роботодавців України через фінансові та інші механізми, які вимушено зупинили підприємницьку діяльність через карантині обмеження та надзвичайну ситуацію, викликані епідемією інфекції корона вірусу «SARS-CoV-2».

Автор (ініціатор): Дубчак Ігор Валерійович
Дата оприлюднення: 04 травня 2020
Ця фінансова допомога повинна бути направлена на сплату довгострокових та короткострокових фінансових зобов’язань бізнесу, комунальних послуг, державних та місцевих податків та зборів, оренду приміщень, фінансову підтримку робітників, ефективний рестарт українського бізнесу після закінчення карантинних заходів.

Переважна більшість підприємців нашої країни роками належно сплачували в державний бюджет чималі податки, створювали робочі місця, підіймали економіку та інвестиційну привабливість України. Настав час зворотної допомоги тим, хто всі часи Незалежності був економічним рушієм розвитку України!
Треба розуміти, що криза вже наступила. І якщо сьогодні Президент і Уряд відвернуться від своїх громадян, то завтра вже буде нікому будувати нову економіку. Українці остаточно зрозуміють, що не має жодного сенсу сплачувати податки державі, яка у скрутні часи залишила їх напризволяще.
Якщо сьогодні не допомогти підприємцям, завтра доведеться вже допомагати банківській сфері, яка зіткнеться з валом проблемних кредитів, та вирішувати проблему тотального безробіття і загального зубожіння українців. Це обійдеться державі та всім нам значно дорожче та неминуче призведе до катастрофічного падіння ВВП і інвестиційної привабливості України. Наступним етапом стане глибока та тривала фінансова, а потім, як наслідок, і політична криза. Про підвищення на цьому тлі криміногенної ситуації годі й казати.
Кажучи простіше: сьогодні знищення малого та середнього бізнесу – це фактично знищення країни.
Багато країн світу, розуміючи якими фатальними можуть бути наслідки цієї кризи,вже запровадили безпрецедентні заходи фінансової підтримки своїх громадян та бізнесу. Ось деякі приклади:
США передбачає виділення $500 млрд. на прямі виплати фізичним особам – платникам податкам.
Уряд Італії затвердив програму, згідно з якою буде виділено €25 млрд., з них загалом на підтримку підприємців передбачено €10 млрд.
Іспанія виділить €200 млрд. для захисту робочих місць і зниження впливу епідемії на економіку.
Німеччина прийняла комплексний пакет заходів із підтримки економіки. Зокрема, він передбачає додаткові бюджетні асигнування на підтримку самозайнятих громадян, а також малих і мікропідприємств. На це спрямують до €50 млрд.
Франція виділила €45 млрд. для компенсації найманим працівникам та підприємствам, які закрилися у наслідок пандемії коронавірусу.
Таких прикладів ще дуже й дуже багато. Саме в таких країнах економіку та повагу людей до держави буде збережено. Карантин все одно колись скінчиться і громадяни самецих країн знову вийдуть на роботу (адже буде куди) та швидко повернуть своєї країні економічне процвітання.
Якщо Ви, пане Президент, позиціонуєте нашу країну як європейську, саме зараз у Вас з’явилась унікальна можливість швидко показати це на реальних справах та взяти на озброєння загальноєвропейський приклад підтримки державою своїх громадян та бізнесу.
В Ваших силах сьогодні довести всьому світові, що Україна дійсно європейська держава, яка зробить все для своїх громадян, чого б це не вартувало. І, як наслідок, нарешті повернути українцям довіру та повагу до державної влади.

Щодо конкретних кроків, ми, як безпосередні представники Українського бізнесу, пропонуємо організувати круглі столи (онлайн) для зустрічі влади, банківського сектору та роботодавців, на яких якомога оперативніше обрати шляхи для всебічної підтримки бізнесу та всіма наданими Вам, Вашому уряду та Вашій Верховній Раді владними повноваженнями швидко втілити їх в життя. Серед іншого це такі найважливіші кроки:
1. Відстрочити не менш ніж на три місяці після закінчення карантину сплату податків та зборів для компаній малого бізнесу, які через карантинні заходи не можуть сьогодні їх платити, і за необхідності в подальшому реструктурувати їх аж до повного списання.
2. Надати малому та середньому бізнесу гарантовані кредити з державною гарантією на їх покриття в розмірі не менше 80% взятої суми та сплатою державою відсотків за їх обслуговування аж до виходу країни з економічної кризи.
3. Відкласти оплату ПДВ для компаній середнього бізнесу до серпня 2020 року.
4. Відкласти оплату податків для фізичних осіб-підприємців та суб’єктів мікробізнесу - до січня 2021 року.
5. Покласти на державу сплату відсотків та можливих штрафних санкцій за вже діючими кредитами на розвиток малого та середнього бізнесу, який був змушений зупинити свою діяльність через карантинні заходи.
6. Покласти на державу оплату до 80% зарплати працівників підприємств, малого та середнього бізнесу, які були змушені зупинити свою діяльність через карантинні заходи.
7. Надати фінансову підтримку підприємствам орендарям комерційних приміщень, які були змушені зупинити свою діяльність через карантинні заходи в розмірі не менше 80% від вартості оренди та на строк не менше двох місяців з дня закінчення карантинних заходів.
8. Для компаній, які були закриті на час пандемії, розробити та втілити в життя програму з надання цільових безпроцентних позик строком до 12 місяців для відновлення бізнесу.
9. Створити нові робочі місця через державні замовлення до український підприємств про покращення інфраструктури країни.
10. Локалізувати виробництво в України через покращення умов для вітчизняних підприємств при проведені тендерних торгів.

Вказані заходи – це лише мала частина того, що терміново необхідно зробити сьогодні для запобігання катастрофи, але це може стати саме тим рятувальним кругом завдяки якому ми разом вистоїмо перед цим безпрецедентним історичним викликом.


З повагою,

Голова правління
Одеської обласної організації роботодавців Костянтин Журавель
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гончаренко Валерія Анатоліївна
22 травня 2020
2.
Гладковський Денис Валерійович
20 травня 2020
3.
Гладковська Марія Миколаївна
20 травня 2020
4.
Гордієнко Олена Ігорівна
19 травня 2020
5.
Федорова Людмила Анатоліївна
18 травня 2020
6.
Сидоренко Сергій Миколайович
18 травня 2020
7.
Михайлова Тетяна Василівна
15 травня 2020
8.
Гаряча Валерія Петрівна
14 травня 2020
9.
Стригунова Олена Віталіївна
14 травня 2020
10.
Любарська Елiна Iсаакiвна
14 травня 2020
11.
Зеніна Іванна Михайлівна
13 травня 2020
12.
Зеркин Станислав Юрьевич
12 травня 2020
13.
Риженко Наталія Федорівна
11 травня 2020
14.
Панкратова Татьяна Вікторівна
10 травня 2020
15.
Курбет Антоніна Олександрівна
10 травня 2020
16.
Берьозкін Валерій Сергійович
08 травня 2020
17.
Бєломестних Поліна Сергіївна
08 травня 2020
18.
Бабова Наталія Вікторівна
08 травня 2020
19.
Січкаренко Роман Петрович
08 травня 2020
20.
Тарабан Сергій Миколайович
08 травня 2020
21.
Павлюк Людмила Володимирівна
07 травня 2020
22.
Усманова Наталія Тимуровна
07 травня 2020
23.
Єрмолаєва Ганна Євгенівна
07 травня 2020
24.
Зощук Антон Олександрович
07 травня 2020
25.
Бутікова Ірина Сергіївна
06 травня 2020
26.
Ковянов Юрій Іванович
06 травня 2020
27.
Войтко Роман Сергеевич
06 травня 2020
28.
Єргієва Анастасія Дмитрівна
06 травня 2020
29.
Пільгуй Тетяна Іванівна
06 травня 2020
30.
Федіна Світлана Іванівна
06 травня 2020
56
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 62 дні
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.