В чому я бачу електронізацію медицини, в першу чергу паперові карточки час життя яких вже закінчився багато років тому, на зміну їм має прийти електронний реєстр пацієнтів з історією хвороби. Далі комп'ютеризуємо реєстратуру і створюємо електронну чергу до лікаря. Як це виглядає, пацієнт приходить в рестратуру отримує номерок в потрібний йому кабінет, в електронну чергу можна буде записатися он-лайн. В реєстратурі перед видачею номерка вводять дані пацієнта, які підтягуються з реєстру в тому числі повна історія хворіб і передаються лікарю.
Далі пацієнт чекає свій номер і заходить на прийом. Лікар отримує на планшет інформацію про пацієнта згідно номерка. Робить огляд і направляє на дослідження. Вносить дані про симтоми пацієнта і передає дані пацієнта на дослідження з повідомленням номерка пацієнту для дослідження.
Те саме відбувається при дослідженні пацієнта (наприклад, аналіз крові тощо). Після передачі готових даних по дослідженні, пацієнту приходить повідомлення. Далі пацієнт може знову піти в реєстратуру, або записатись он-лайн на прийом.
Лікар встановлює діагноз і процедуру лікування з внесенням даних в електронну картку пацієнта.
А тепер підсумок, що це дасть.
Основне це зручність для лікаря, оскільки він буде бачити повну історію хворіб пацієнта, чим лікували і який від цього був результат, на основі даних такого ж лікаря, а не слів пацієнта. З цього аналізу можна буде виявити ефективність ліків. По ще одному реєстру яких можа буде визначити які повне Г, а які дійсно допомагають.
Для запровадження такої системи потрібно техніка (кожному лікарю 1 планшет, для реєстратури ПК та принтер) і програмне забезпечення (яке може бути розроблене ІТ волонтерами безкоштовно). І ще провести навчання з усім персоналом і вайфай в кожну лікарню.