Статтю 2 Закону України "Про політичні партії в Україні" викласти в наступній редакції:
"Стаття 2. Поняття політичної партії
Політична партія - це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
В Україні створюються тільки п’ять ідеологічних політичних партій за основними напрямками існуючих загальнопоширених ідеологій суспільного життя:
1) Соціалістична партія України (лівого спрямування)
2) Соціал-Демократична партія України (лівоцентриського спрямування)
3) Демократична центриська партія України
4) Ліберально-демократична партія України (правоцентриського спрямування)
5) Ліберальна партія України (правого спрямування).
Забороняються партії ультралівої (комуністичної) та ультраправої (націоналістичної) ідеології.
Фінансуються партії виключно за рахунок державного бюджету. Забороняються всі інші види фінансування. Всі громадяни працездатного віку сплачують окремий політичний податок на утримання політичних партій. Створюються партії спочатку на рівні первинних партійних організацій у територіальних громадах. Далі на зборах первинних парторганізацій вибираються по п’ять делегатів на обласні збори партії. На обласних зборах обираються обласні керівні органи - комітети (обкоми), а також по десять делегатів від області на всеукраїнський з’їзд партії. На всеукраїнському з’їзді обирається політбюро партії, та голова партії.
Всі статутні документи розробляються і затверджуються Верховною Радою України за погодженням із Міністерством юстиції України."
Це дасть можливість ліквідувати численні карманно-диванні олігархічні та приватні партії, які постійно щоразу перед виборами виникають для обдурювання громадян України.