У свій час американський літературний критик Джордж Джин Нейтан сказав чудову фразу: "Погана влада вибирається хорошими громадянами, які не голосують". І хто знав, що це висловлювання 19 століття точнісінько відобразить ситуацію в Україні у 21 столітті. В період від виборів до виборів народ втрачає нюх і слух, а тому не здатний відрізнити об'єктивно благодійника від шахрая. І може здатися, що всіх все влаштовує, але ні вже. З часом виборець, який продав свій голос за кілограм гречки, розуміє, що обраний ним кандидат такий же, як всі. В цей час новообраний політик шкодує, що витратив мільйони доларів на вибори, а його вчорашні "однодумці" сьогодні протестують проти нього. Вся проблема в тому, що в нашій країні ніхто не несе серйозної відповідальності за фальсифікацію голосів на дільниці, за підкуп виборців і за інші "брудні" політтехнології. Тому в Україні дозволено не голосувати в день виборів, мовляв, ми нічого не вирішуємо, натомість меншість "перемагає" і відмінно командує більшістю населення України. У Бельгії перша неявка на вибори без поважної причини карається штрафом в 50 євро. У разі повторного порушення сума штрафу збільшується до 125 євро. Після четвертого "прогулу" громадянин позбавляється виборчих прав на десять років, а також можливості отримати посаду на держслужбі. У Греції відсутність виборця у країні на момент виборів не є поважною причиною для неучасті у голосуванні. Громадяни, які опиняться на момент виборів за кордоном, зобов'язані проголосувати заздалегідь. Крім штрафів за неявку, можуть бути більш серйозні санкції аж до арешту і тюремного ув'язнення на термін від одного місяця до одного року, а також позбавлення звань і посад. Практика накладення штрафів у розмірі від 25 до 70 євро існує також в Італії, Німеччині, Австрії та на Кіпрі. З 1924 року участь у виборах обов'язкова для жителів Австралії. Завдяки введеному штрафу, який зараз становить близько 13 доларів, явка, як правило, перевищує 90%. При цьому, щоб уникнути штрафу, досить офіційно повідомити виборчком про свою неявку із зазначенням її причин. В Аргентині, крім штрафу за неучасть у виборах у розмірі від 20 до 200 доларів, передбачено таке покарання, як позбавлення громадянина можливості протягом трьох років обіймати державні посади. У Люксембурзі штраф за першу неявку становить 80 доларів, за другу - 240. Тому якщо ми хочемо жити як у Європі, то потрібно і мати законодавство, як у Європі:
Статті 6 і 7 Виборчого Кодексу України викласти у наступній редакції:
"Стаття 6. Виборчі права і обов’язки громадян України
1. Виборчі права і обов’язки громадян України - це гарантовані Конституцією України та цим Кодексом їхні права та обов’язки на участь у виборах, які проводяться в Україні.
2. Основні виборчі права і обов’язки громадян України включають:
1) право голосу на виборах;
2) обов’язок громадянина на участь у виборах;
2) право бути кандидатом на виборах.
3. Громадяни України мають також інші права на участь у виборчому процесі, пов’язані з їхніми основними виборчими правами.
4. Виборчі права і обов’язки громадян України здійснюються в обсязі і порядку, передбачених виборчим законодавством.
Стаття 7. Загальне виборче право
1. Вибори в Україні є загальними. Право голосу мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років. Участь у виборах для цих громадян є обов’язковою. За неучасть у виборах без поважних причин громадяни з правом голосу несуть адміністративну відповідальність – штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати на день голосування. У разі повторного порушення сума штрафу становить дві мінімальні заробітні плати.