№22/098016-еп

Збагатити економіку, шляхом утворення державних аграрних підприємств з вирощування промислової коноплі для виробництва тканин, паперу та інших корисних та екологічних речей, та заохотити підприємців до розвинення цієї забутої, але перспективної галузі в країні задля притоків нових бюджетних коштів, експорту товарів, сировини та покращення екологічної обстановки.

Автор (ініціатор): Кордюк Дмитро Валерійович
Дата оприлюднення: 09 червня 2020
В 1937 році, в США почали антиконопляну кампанію, яка надалі охопила весь світ: глави паперової та нафтопереробної промисловості бачили в коноплях серйозну загрозу своєму бізнесу, і влаштували їй «наркотичний» піар.

У 1961 році Радянський Союз приєднався до Конвенції ООН «Про наркотичні засоби», згідно з якою конопля була визнана небезпечним наркотиком. Посіви коноплі почали повсюдно знищувати, і уряди багатьох країн просто заборонили її культивувати.

ДЛЯ ПРОМИСЛОВИХ ЦІЛЕЙ ВИРОЩУЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІ, ТЕХНІЧНІ СОРТИ КОНОПЛІ. ВМІСТ В НИХ психоактивних речовин - МЕНШ 0.01%, але при цьому маємо дуже широкий спектр використання.

В даний час більше 200 підприємств в усьому світі вирощують, досліджують і переробляють коноплю. Попит на конопляні вироби сприяв збільшенню посівних площ в Європі, зростає кількість підприємств, що роблять різні товари з конопель. Лідери з виробництва конопляної продукції: Китай, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, країни Азії і Латинської Америки.

З КОНОПЛІ МОЖНА ВИРОБИТИ:

1. Мотузки, канати, ШПАГАТ

Конопляна мотузка вважається найміцнішою з усіх існуючих, поступаючись тільки синтетичним матеріалам. Її застосовують у будівництві, господарських потребах, для оригінального оформлення інтер'єру, створюють меблеву тканину, пожежні рукави та шпагат.

2. ВІТРИЛА І СУДНОВІ СНАСТІ

Конопля - єдине натуральне волокно, яке не псується від контакту з морською водою. Саме тому вітрила і снасті на судах сотні років робилися з «жіночих» рослин конопель, які мають більш міцні волокна. Слово «canvas» (англ. Парусина, полотно) походить від голландського слова «конопля», і має спільне коріння зі словом «канат».

3. ТКАНИНИ

Дуже міцні, і не деформуються з часом (зараз, наприклад, можна знайти в продажу тканину, яка була зроблена в 40-50-х роках, і до сих пір виглядає як нова). З більш тонких і гладких волокон «чоловічих» рослин раніше ткали скатертини, фіранки, пелюшки, простирадла. Лідер з виробництва тканин з коноплі, на даний момент - Китай.

4. ОДЯГ

Одяг з конопляної тканини надзвичайно міцний і довговічний. За даними археологів, ще за вісім тисячоліть до н.е., люди ходили в конопляному одязі. Носити його так само приємно, як і льняний. Повністю натуральний, знімає електричну статику, легкий, «дихаючий», благотворно діє на весь організм.

Такий одяг професіонали рекомендують для занять спортом. Конопляна тканина зберігає природний теплообмін людського тіла: взимку в ній тепло, а влітку прохолодно. Вона практично не пропускає шкідливе ультрафіолетове випромінювання (відображає 95%), перешкоджає розвитку хвороботворних мікробів і знищує запах поту.

Можливо, що в найближчому майбутньому, на ринку натуральних тканин, конопля почне витісняти органічний хлопок. Перші джинси Levi's були зшиті саме з конопляної тканини. Зараз шиють футболки, сорочки, шорти, шкарпетки, толстовки, шапки, шарфи, рюкзаки, аксесуари.

5. ВЗУТТЯ

Конопляне взуття відмінно зарекомендувало себе в умовах тривалих навантажень. Воно відрізняється надзвичайною міцністю, стійкістю до зносу, і має бактерицидні властивості (захищає ноги від грибка). Навіть такі бренди, як Adidas і Nike, випустили взуттєві колекції з цієї рослини.

6. ПАПІР

З одного гектара конопель можна зробити стільки ж паперу, як з чотирьох гектарів лісу. При цьому, він виходить міцніше, дешевше і довговічніше. Та й до того ж, дерева ростуть 15-20 років, а урожай конопель можна зібрати вже через 120 днів. Наші пращури про це чудово знали: до 1883 року біля 90% паперу в світі було зроблено з конопляного волокна. Наприклад, перша друкована Біблія, долари і Конституція США були надруковані саме на папері з конопель.

7. Біопаливо

Конопля - найбільш економічне і екологічно чиста сировина для палива. З неї можна робити два види палива - біодизель і етанол / метанол. І коштуватиме це буде в рази дешевше, ніж з нафти.

8. БУДМАТЕРІАЛИ

В Європі коноплю використовують навіть в будівництві. У 2009 році у Великобританії будували будинки з вапна, конопляного макухи і сухих рослин. А в Німеччині коноплями утеплюють фасади будівель, і використовують як підстилку під ламінат або паркет.

Виготовлений з конопель костробетон (в суміші з вапном і водою) перевершує звичайний бетон по стійкості, забезпечує кращу ізоляцію, і коштує дешевше, так як зроблений з відходів конопельноперероблюючого виробництва.

9. АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ

Автомобільна промисловість уже давно взяла на озброєння коноплю. Такі концерни, як Mercedes-Benz, Audi, BMW, Fiat, Ford, використовують конопляний біокомпозіт для оббивки, покриттів, і деталей конструкцій автомобілів. Наприклад, на одну машину BMW йде близько 5 кг конопляного волокна!

10. БАТАРЕЙКИ І АКУМУЛЯТОРИ

Конопляні акумулятори можуть буквально за секунди заряджатися і віддавати заряд. Вони біорозкладні, і для їх виробництва використовуються дешеві конопляні волокна. На даний момент, дослідним виробництвом таких акумуляторів займається одна з канадських компаній.

11. Екологічне доброиво

Мульча - шар з будь-якого матеріалу, що захищає поверхню грунту, використовується в сільському господарстві. Конопляна багаття - задерев'янілі частини стебел, які залишаються після обробки (тіпання, чесання). Є прекрасним природним добривом, покращує грунт, захищає від бур'янів, забезпечує теплоізоляцію і захист від високих і холодних температур.

12. Фарби

До 1930-х років конопляну олію використовували у виробництві більшості лаків і фарб. Такі фарби не токсичні і сохнуть швидше.

Отже, сировина, яка може бути такою корисною не має знаходитись поза забороною, або ж під утиском через застарілі погляди та менталітет та повинна популяризуватись, збагачувати нашу плодорідну країну, розвиваючи промислові потужності, експорт товарів і сировнини та широке використання у різних сферах побуту.
Можливо це шанс зміцнити економіку і разом з нею укріпити Україну як потужну державу на міжнародній арені.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Крят Юрій Володимирович
08 вересня 2020
2.
Кружко Василь Миколайович
06 вересня 2020
3.
Салова Олена Василівна
02 вересня 2020
4.
Давидчук Василь Андрійович
02 вересня 2020
5.
Вовк Ярослав Андрійович
26 серпня 2020
6.
Олійник Надія Олександрівна
23 серпня 2020
7.
Яценко Дмитро Якович
21 серпня 2020
8.
Дідур Олексій Леонідович
19 серпня 2020
9.
Ільницький Іван Ігорович
17 серпня 2020
10.
Шаровський Артем Сергійович
18 липня 2020
11.
Вантик Дмитро Вікторович
11 липня 2020
12.
Демченко Василий Павлович
11 липня 2020
13.
Бортников Василий Михайлович
11 липня 2020
14.
Стельмакова Віра Олександрівна
10 липня 2020
15.
Надоенко Игорь Иванович
10 липня 2020
16.
Гапонов Кирило Артемович
10 липня 2020
17.
Яременко Петр Иванович
09 липня 2020
18.
Сухарев Геннадий Николаевич
09 липня 2020
19.
Климко Владимир Степанович
09 липня 2020
20.
Лесневський Владислав Миколайович
09 липня 2020
21.
Василинюк Едуард Богданович
04 липня 2020
22.
Музичук Мар'яна Сергіївна
04 липня 2020
23.
Панасюченко Сергiй Миколайович
01 липня 2020
24.
Бахрєва Анна Іванівна
21 червня 2020
25.
Волошина Анастасия Витальевна
21 червня 2020
26.
Левківська Олеся Юріївна
20 червня 2020
27.
Царенко Марина Валеріївна
18 червня 2020
28.
Тополь Андрій Григорович
18 червня 2020
29.
Голубенко Оксана Григорівна
17 червня 2020
30.
Фабріцій Іван Дмитрович
17 червня 2020
96
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено