В 1937 році, в США почали антиконопляну кампанію, яка надалі охопила весь світ: глави паперової та нафтопереробної промисловості бачили в коноплях серйозну загрозу своєму бізнесу, і влаштували їй «наркотичний» піар.
У 1961 році Радянський Союз приєднався до Конвенції ООН «Про наркотичні засоби», згідно з якою конопля була визнана небезпечним наркотиком. Посіви коноплі почали повсюдно знищувати, і уряди багатьох країн просто заборонили її культивувати.
ДЛЯ ПРОМИСЛОВИХ ЦІЛЕЙ ВИРОЩУЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІ, ТЕХНІЧНІ СОРТИ КОНОПЛІ. ВМІСТ В НИХ психоактивних речовин - МЕНШ 0.01%, але при цьому маємо дуже широкий спектр використання.
В даний час більше 200 підприємств в усьому світі вирощують, досліджують і переробляють коноплю. Попит на конопляні вироби сприяв збільшенню посівних площ в Європі, зростає кількість підприємств, що роблять різні товари з конопель. Лідери з виробництва конопляної продукції: Китай, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, країни Азії і Латинської Америки.
З КОНОПЛІ МОЖНА ВИРОБИТИ:
1. Мотузки, канати, ШПАГАТ
Конопляна мотузка вважається найміцнішою з усіх існуючих, поступаючись тільки синтетичним матеріалам. Її застосовують у будівництві, господарських потребах, для оригінального оформлення інтер'єру, створюють меблеву тканину, пожежні рукави та шпагат.
2. ВІТРИЛА І СУДНОВІ СНАСТІ
Конопля - єдине натуральне волокно, яке не псується від контакту з морською водою. Саме тому вітрила і снасті на судах сотні років робилися з «жіночих» рослин конопель, які мають більш міцні волокна. Слово «canvas» (англ. Парусина, полотно) походить від голландського слова «конопля», і має спільне коріння зі словом «канат».
3. ТКАНИНИ
Дуже міцні, і не деформуються з часом (зараз, наприклад, можна знайти в продажу тканину, яка була зроблена в 40-50-х роках, і до сих пір виглядає як нова). З більш тонких і гладких волокон «чоловічих» рослин раніше ткали скатертини, фіранки, пелюшки, простирадла. Лідер з виробництва тканин з коноплі, на даний момент - Китай.
4. ОДЯГ
Одяг з конопляної тканини надзвичайно міцний і довговічний. За даними археологів, ще за вісім тисячоліть до н.е., люди ходили в конопляному одязі. Носити його так само приємно, як і льняний. Повністю натуральний, знімає електричну статику, легкий, «дихаючий», благотворно діє на весь організм.
Такий одяг професіонали рекомендують для занять спортом. Конопляна тканина зберігає природний теплообмін людського тіла: взимку в ній тепло, а влітку прохолодно. Вона практично не пропускає шкідливе ультрафіолетове випромінювання (відображає 95%), перешкоджає розвитку хвороботворних мікробів і знищує запах поту.
Можливо, що в найближчому майбутньому, на ринку натуральних тканин, конопля почне витісняти органічний хлопок. Перші джинси Levi's були зшиті саме з конопляної тканини. Зараз шиють футболки, сорочки, шорти, шкарпетки, толстовки, шапки, шарфи, рюкзаки, аксесуари.
5. ВЗУТТЯ
Конопляне взуття відмінно зарекомендувало себе в умовах тривалих навантажень. Воно відрізняється надзвичайною міцністю, стійкістю до зносу, і має бактерицидні властивості (захищає ноги від грибка). Навіть такі бренди, як Adidas і Nike, випустили взуттєві колекції з цієї рослини.
6. ПАПІР
З одного гектара конопель можна зробити стільки ж паперу, як з чотирьох гектарів лісу. При цьому, він виходить міцніше, дешевше і довговічніше. Та й до того ж, дерева ростуть 15-20 років, а урожай конопель можна зібрати вже через 120 днів. Наші пращури про це чудово знали: до 1883 року біля 90% паперу в світі було зроблено з конопляного волокна. Наприклад, перша друкована Біблія, долари і Конституція США були надруковані саме на папері з конопель.
7. Біопаливо
Конопля - найбільш економічне і екологічно чиста сировина для палива. З неї можна робити два види палива - біодизель і етанол / метанол. І коштуватиме це буде в рази дешевше, ніж з нафти.
8. БУДМАТЕРІАЛИ
В Європі коноплю використовують навіть в будівництві. У 2009 році у Великобританії будували будинки з вапна, конопляного макухи і сухих рослин. А в Німеччині коноплями утеплюють фасади будівель, і використовують як підстилку під ламінат або паркет.
Виготовлений з конопель костробетон (в суміші з вапном і водою) перевершує звичайний бетон по стійкості, забезпечує кращу ізоляцію, і коштує дешевше, так як зроблений з відходів конопельноперероблюючого виробництва.
9. АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ
Автомобільна промисловість уже давно взяла на озброєння коноплю. Такі концерни, як Mercedes-Benz, Audi, BMW, Fiat, Ford, використовують конопляний біокомпозіт для оббивки, покриттів, і деталей конструкцій автомобілів. Наприклад, на одну машину BMW йде близько 5 кг конопляного волокна!
10. БАТАРЕЙКИ І АКУМУЛЯТОРИ
Конопляні акумулятори можуть буквально за секунди заряджатися і віддавати заряд. Вони біорозкладні, і для їх виробництва використовуються дешеві конопляні волокна. На даний момент, дослідним виробництвом таких акумуляторів займається одна з канадських компаній.
11. Екологічне доброиво
Мульча - шар з будь-якого матеріалу, що захищає поверхню грунту, використовується в сільському господарстві. Конопляна багаття - задерев'янілі частини стебел, які залишаються після обробки (тіпання, чесання). Є прекрасним природним добривом, покращує грунт, захищає від бур'янів, забезпечує теплоізоляцію і захист від високих і холодних температур.
12. Фарби
До 1930-х років конопляну олію використовували у виробництві більшості лаків і фарб. Такі фарби не токсичні і сохнуть швидше.
Отже, сировина, яка може бути такою корисною не має знаходитись поза забороною, або ж під утиском через застарілі погляди та менталітет та повинна популяризуватись, збагачувати нашу плодорідну країну, розвиваючи промислові потужності, експорт товарів і сировнини та широке використання у різних сферах побуту.
Можливо це шанс зміцнити економіку і разом з нею укріпити Україну як потужну державу на міжнародній арені.