№22/099518-еп

Народовладдя та "очевидне - неймовірне" на сервісі електронних петицій адресованих Президенту України

Автор (ініціатор): Усков Валерій Васильович
Дата оприлюднення: 30 червня 2020
Є багато запитань стосовно цього сервісу.

Стаття 1 Закону України "Про звернення громадян - "Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Стаття 40 Конституції України визначає, що органи державної влади ... зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Згідно із статтею 23-1 Закону України "Про звернення громадян" - порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України визначається Указом Президента України П. Порошенко від 28 серпня 2015 року № 523/2015 (його Адміністрацією).

В законодавстві України існує невизначеність обов'язків Президента України та його Офісу стосовно розгляду електронних петицій адресованих Президентові України. Яким чином Президент України гарантує додержання прав і свобод людини і громадянина (стаття 102 Конституції України)? Є скарги на відповіді по петиціям (наприклад № 22/098932-еп, № 22/097440-еп та інші).

В обов'язках Президента (стаття 106 Конституції України) на виконання Статті 1 Закону України "Про звернення громадян" стосовно прав і свобод людини і громадянина практично існує тільки один пункт - здійснює інші повноваження, визначені Конституцією України - які конкретно та яким
чином - ?

Має місто по деяким петиціям:

- невідповідність оприлюднених петицій вимогам статті 7 Закону України "Про звернення громадян" - Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади ... не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обґрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями. Наприклад З"будувати майданчик для вигулу собак на 12 кварталі міста Дніпра" або "Змінити звучання дзвінка у школах та університетах" та інші);

- № 22/096970-еп, № 22/097016-еп, № 22/097372-еп, №22 /097290-еп,
№ 22/099104-еп (про заборону дистанційної освіти) - цілеспрямована, масова, швидкісна їх підтримка на протязі кількох діб (сотні та тисячі за день) не зважаючи на вже достатню кількість голосів та не звертаючи при цьому уваги на зміст поруч розміщених петицій. Нагадує дресованих мишей. Натиснула миша на кнопочку - отримала їжу. Якась епідемія волевиявлення. Що це - діють боти із "реєстру підписантів" якогось господаря?, є місце стороннє втручання в роботу серверу, або діють приведені в дію "чіпи" (є дві петиції про заборону чипування - як кажуть "диму без вогню не буває");

- № 22/095496-еп - "Врятуйте вугільну галузь України, виженіть Геруса з енергетики!" - наростаючи в часі розбіжності у кількості голосів в переліку підписантів та їх сумарній кількості.

На підставі вищевикладеного пропоную:

- відсторонити в участі розгляду петицій Адміністрацію Президента Порошенко;

- розробити та прийняти Закон України стосовно організації роботи Президента (наприклад по аналогії із Законом "Про Регламент Верховної Ради України");

- випустити новий Указ Президента в якому забезпечити виконання статті 7 Закону України "Про звернення громадян". ("Не царева ця справа" - вигулювати собак, або контролювати роботу транспорту;

- забезпечити виконання статті 23-1 - фіксацію дати і часу оприлюднення електронної петиції та підписання її громадянином (виконано на сервісах Верховної Ради та Кабміну);

- автоматично припиняти збір підписів після 25 000 підтримок;

- провести аналіз причин масової підтримки деяких петицій;

- провести аналіз по наростаючим розбіжностям у кількості голосів у переліку підписантів та їх сумарній кількості по петиції № 22/095496-еп.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Пікуль Анна Володимирівна
25 липня 2020
2.
Дубовик Владимир Юрьевич
12 липня 2020
3.
Владишевська Марія Борисівна
11 липня 2020
4.
Дубина Николай Александрович
11 липня 2020
5.
Бодруг Вікторія Георгіївна
10 липня 2020
6.
Бардіна Олена Олександрівна
10 липня 2020
7.
Драчук Валерій Степанович
09 липня 2020
8.
Копайло Александр Николаевич
09 липня 2020
9.
Юзвінська Марія Вікторівна
09 липня 2020
10.
Боба Микола Иванович
07 липня 2020
11.
Майданік Інеса Сергіївна
07 липня 2020
12.
Гугніна Людмила Миколаївна
06 липня 2020
13.
Ласковський Стефан N/a
05 липня 2020
14.
Крисак Сергій Володимирович
04 липня 2020
15.
Василинюк Едуард Богданович
04 липня 2020
16.
Бредіхін Григорій Миколайович
02 липня 2020
17.
Литвиненко Андрій Григорович
02 липня 2020
18.
Кишинський Михайло Олександрович
02 липня 2020
19.
Четвериков Дмитрий Александрович
01 липня 2020
20.
Гушилін Дмитро Михайлович
01 липня 2020
21.
Поліщук Сніжана Юріївна
01 липня 2020
22.
Чорнощоков Олександр Євгенійович
01 липня 2020
23.
Павлюк Марія Миколаївна
01 липня 2020
24.
Панасюченко Сергiй Миколайович
01 липня 2020
25.
Феденюк Лілія Сергіївна
30 червня 2020
26.
Бижко Светлана Ивановна
30 червня 2020
27.
Ковтун Микола Михайлович
30 червня 2020
28.
Лахман Олександр Григорович
30 червня 2020
29.
Авраамова Емманнуелла-Еліана Віталіївна
30 червня 2020
30.
Колесник Світлана Валеріївна
30 червня 2020
38
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено