Шановний, пане Президенте!
За вашою спиною народні депутати України намагаються так «врегулювати» сферу послуг на ринку нерухомості, що це призведе до її монополізації та створення Тендерної палати № 2.
Так, до Верховної Ради України групою народних депутатів України внесено законопроект № 3618 від 09.06.2020 «Про рієлтерську діяльність в Україні».
Зазначений проект публічно не обговорювався, жодна з відомих та авторитетних громадських організацій у сфері нерухомості, які користуються повагою на ринку та мають експертні напрацювання до його обговорення та опрацювання не запрошувалися. З чого можна зробити висновок, що проект розроблявся кулуарно, не враховує напрацювань, які вже було зроблено робочою групою при Фонді державного майна України до складу якої входила громадськість та протягом більш як 1,5 року відбувалися напрацювання підходів (варіантів) та моделі регулювання ринку рієлторських послуг.
Я працюю в цій сфері вже 4 роки, за цей час мною було сплачено більше 100000 гривень у вигляді податків та зборів/внесків, я нічого не просила у держави, забезпечувала свою зайнятість самостійно. Єдине побажання було не заважати працювати, а також не ухвалювати рішень за спинами працівників цієї професії.
На противагу цьому проект № 3618 запроваджує модель за якої мені доведеться піти з професії, якщо я «не знайду спільну мову» з Національною Федерацією фахівців у сфері нерухомості, я вимушений буду припинити свою діяльність, перестану сплачувати податки, вимушений буду стати на облік в службі зайнятості та почну отримувати кошти з бюджету. З самостійної людини я стану залежним від державних чиновників та державних фінансів і це мене неабияк пригнічує.
Вважаю такий стан речей недопустимим і впевнений, що Ваш авторитет як Глави Держави може вплинути на ситуацію, перевівши дискусію та обговорення майбутнього рієлторської діяльності в конструктивне (професійне) русло з тим, щоб було досягнуто балансу інтересів між всіма заінтересованими особами: державою, працівниками – рієлторами, підприємцями – рієлторами, роботодавцями – рієлторами, громадськими організаціями з цієї сфери, закладами вищої освіти, профспілками, організаціями які захищають споживачів та ін. та було почуто голос/позицію кожної такої групи.
На підстав викладеного, керуючись положеннями Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», прошу Вас:
1. Прийняти подане звернення до розгляду.
2. За результатами його опрацювання дати доручення на створення робочої групи при Національній раді реформ із обов’язковим залученням до її роботи представників Громадських організацій у сфері нерухомості, які мають досвід діяльності в цій сфері не менш як 10 років та своєю діяльністю заслужили достатній авторитет як в Україні, так і в міжнародній сфері, одночасно ініціювавши повернення законопроекту № 3618 на доопрацювання його авторам.
3. Повідомити про дату, час та місце розгляду цього звернення, оскільки бажаю взяти участь в його розгляді особисто або із залученням мого представника (ст. 18 Закону України «Про звернення громадян»).
4. Письмово повідомити про результати розгляду цієї заяви.